2011 metais į sąskaitas naudojantis SEB banko bankomatais įmokėta daugiau kaip 1 mlrd. litų

Publikuota: 2012 m. sausio 11 d. trečiadienis

SEB banko duomenimis, gyventojai ir įmonių atstovai vis dažniau grynuosius pinigus į sąskaitas įmoka naudodamiesi grynuosius pinigus priimančiais bankomatais. 2011 metais į sąskaitas naudojantis SEB banko bankomatais buvo įmokėta 1,05 mlrd. litų. Tai yra daugiau kaip du kartus didesnė suma negu 2010 metais, kuomet buvo įmokėta beveik 464 mln. litų. Vidutinė įmokama pinigų suma taip pat padidėjo – nuo 1 750 litų 2010 metais iki beveik 2 tūkst. litų 2011 metais.

„Grynųjų pinigų įmokėjimas į sąskaitą naudojantis grynuosius pinigus priimančiu bankomatu – itin patogi paslauga klientams, kadangi nereikia vykti į banko skyrių, derintis prie banko skyriaus darbo laiko, laukti eilėje, be to, ši paslauga yra nemokama. Įmonės tokiu būdu į sąskaitas perveda dienos ar savaitės pajamas, gyventojai – grynaisiais pinigais gautas išmokas, namuose laikytas santaupas, vaikų ar tėvų, dirbančių užsienyje, parvežtas ir kitokias lėšas“, – sakė Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Paslaugos populiarėjimui praėjusiais metais įtakos turėjo ir SEB banko grynuosius pinigus priimančių bankomatų tinklo sparti plėtra. Pasak V. Doveikos, 2011–aisiais šių bankomatų tinklas Lietuvoje buvo išplėstas nuo 22 iki 35 įrenginių. „Praėjusiais metais bankomatus įrengėme tuose miestuose ir miesteliuose, kur tokio tipo bankomatų dar nebuvo ir kur yra daug mažų ir vidutinių įmonių“, – sakė V. Doveika.

SEB banko duomenų analizė rodo, kad gyventojai grynuosius pinigus į sąskaitas naudodamiesi pinigus priimančiais bankomatais įmoka tris kartus dažniau negu įmonės – pernai 75 proc. visų tokio pobūdžio operacijų buvo atlikta gyventojų. Tačiau, lyginant įmokamas sumas, į įmonių sąskaitas vienos operacijos metu įmokama kur kas daugiau lėšų – vidutiniškai 5 400 litų, kai gyventojai vidutiniškai įmoka 862 litus.

Pasak V. Doveikos, panašios tendencijos pastebimos ir kitose Baltijos šalyse, pavyzdžiui, Latvijoje 80 proc. visų grynųjų pinigų į sąskaitas įmoka naudodamiesi SEB bankomatais taip pat gyventojai, tačiau vidutinė jų įmokama suma yra apie 600 litų (125 latai), tuo tarpu įmonės Latvijoje panašiai kaip ir Lietuvos vidutiniškai įmoka 4–5 kartus didesnes sumas – apie 2 750 litų (556 latus).

„Vertindami dabartinę situaciją, matome šios paslaugos didėjantį poreikį, todėl šiais metais planuojame tolesnę grynuosius pinigus priimančių bankomatų tinklo plėtrą. Naujus bankomatus įrengsime atsižvelgdami į klientų srautus – tose vietose, kur lėšas į sąskaitas ir gyventojai, ir įmonių atstovai galėtų įmokėti patogiai, greitai ir saugiai, pavyzdžiui, didžiuosiuose prekybos centruose“, – apie plėtros planus pasakojo V. Doveika.

Pirmasis pinigus priimantis SEB banko bankomatas Lietuvoje buvo įrengtas 2008 metų kovo mėnesį. Šiuo metu šalyje iš viso įrengti 35 tokio tipo SEB banko bankomatai. Iš pinigus priimančių SEB banko bankomatų, kaip ir iš įprastų bankomatų, grynųjų pinigų galima ir pasiimti.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »