2011 metais į sąskaitas naudojantis SEB banko bankomatais įmokėta daugiau kaip 1 mlrd. litų

Publikuota: 2012 m. sausio 11 d. trečiadienis

SEB banko duomenimis, gyventojai ir įmonių atstovai vis dažniau grynuosius pinigus į sąskaitas įmoka naudodamiesi grynuosius pinigus priimančiais bankomatais. 2011 metais į sąskaitas naudojantis SEB banko bankomatais buvo įmokėta 1,05 mlrd. litų. Tai yra daugiau kaip du kartus didesnė suma negu 2010 metais, kuomet buvo įmokėta beveik 464 mln. litų. Vidutinė įmokama pinigų suma taip pat padidėjo – nuo 1 750 litų 2010 metais iki beveik 2 tūkst. litų 2011 metais.

„Grynųjų pinigų įmokėjimas į sąskaitą naudojantis grynuosius pinigus priimančiu bankomatu – itin patogi paslauga klientams, kadangi nereikia vykti į banko skyrių, derintis prie banko skyriaus darbo laiko, laukti eilėje, be to, ši paslauga yra nemokama. Įmonės tokiu būdu į sąskaitas perveda dienos ar savaitės pajamas, gyventojai – grynaisiais pinigais gautas išmokas, namuose laikytas santaupas, vaikų ar tėvų, dirbančių užsienyje, parvežtas ir kitokias lėšas“, – sakė Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Paslaugos populiarėjimui praėjusiais metais įtakos turėjo ir SEB banko grynuosius pinigus priimančių bankomatų tinklo sparti plėtra. Pasak V. Doveikos, 2011–aisiais šių bankomatų tinklas Lietuvoje buvo išplėstas nuo 22 iki 35 įrenginių. „Praėjusiais metais bankomatus įrengėme tuose miestuose ir miesteliuose, kur tokio tipo bankomatų dar nebuvo ir kur yra daug mažų ir vidutinių įmonių“, – sakė V. Doveika.

SEB banko duomenų analizė rodo, kad gyventojai grynuosius pinigus į sąskaitas naudodamiesi pinigus priimančiais bankomatais įmoka tris kartus dažniau negu įmonės – pernai 75 proc. visų tokio pobūdžio operacijų buvo atlikta gyventojų. Tačiau, lyginant įmokamas sumas, į įmonių sąskaitas vienos operacijos metu įmokama kur kas daugiau lėšų – vidutiniškai 5 400 litų, kai gyventojai vidutiniškai įmoka 862 litus.

Pasak V. Doveikos, panašios tendencijos pastebimos ir kitose Baltijos šalyse, pavyzdžiui, Latvijoje 80 proc. visų grynųjų pinigų į sąskaitas įmoka naudodamiesi SEB bankomatais taip pat gyventojai, tačiau vidutinė jų įmokama suma yra apie 600 litų (125 latai), tuo tarpu įmonės Latvijoje panašiai kaip ir Lietuvos vidutiniškai įmoka 4–5 kartus didesnes sumas – apie 2 750 litų (556 latus).

„Vertindami dabartinę situaciją, matome šios paslaugos didėjantį poreikį, todėl šiais metais planuojame tolesnę grynuosius pinigus priimančių bankomatų tinklo plėtrą. Naujus bankomatus įrengsime atsižvelgdami į klientų srautus – tose vietose, kur lėšas į sąskaitas ir gyventojai, ir įmonių atstovai galėtų įmokėti patogiai, greitai ir saugiai, pavyzdžiui, didžiuosiuose prekybos centruose“, – apie plėtros planus pasakojo V. Doveika.

Pirmasis pinigus priimantis SEB banko bankomatas Lietuvoje buvo įrengtas 2008 metų kovo mėnesį. Šiuo metu šalyje iš viso įrengti 35 tokio tipo SEB banko bankomatai. Iš pinigus priimančių SEB banko bankomatų, kaip ir iš įprastų bankomatų, grynųjų pinigų galima ir pasiimti.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »