Bankai ruošiasi stojimui į SEPA

Publikuota: 2015 m. gegužės 28 d. ketvirtadienis

Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai, įstaigos ir bendrovės rengiasi stojimui į bendrą mokėjimų eurais erdvę (SEPA), kuri turėtų panaikinti skirtumus tarp vietinių ir tarptautinių mokėjimų eurais. Pasak pasirengimo procesą prižiūrinčio Lietuvos banko (LB) atstovų, didžiausi iššūkiai ruošiantis nuo 2016 metų sausio šalyje pradėsiančiai veikti mokėjimų sistemai yra susiję su informacinių sistemų pritaikymu.

Vieni rinkos dalyviai neatskleidžia pasirengimo stojimui į SEPA išlaidų, kiti dar tik skaičiuoja galimas sąnaudas, treti nurodo, kad pasirengimas gali kainuoti apie 100 tūkst. eurų ar net 1,5 mln. eurų.

„Įstojus į SEPA nebus skirtumo tarp vietinių ir tarptautinių mokėjimų eurais – vienas standartas ir vienas mokėjimų vykdymo procesas. SEPA sudarys prielaidas didesnei konkurencijai tarp bankų ir kitų mokėjimo paslaugų teikėjų. Konkuravimo erdvė – visa Europos Sąjunga“, – sakė Lietuvos banko Finansinio stabilumo Rinkos infrastruktūros politikos skyriaus viršininkas Tomas Karpavičius.

Jo teigimu, gyventojams dėl planuojamų pasikeitimų didelių pasikeitimų nebus, tik šiek tiek pasikeis internetinės bankininkystės mokėjimų forma ir jos pildymo taisyklės. Pasak T. Karpavičiaus, didžiausi iššūkiai laukia bankų ir įmonių, valstybės institucijų, savivaldybių, kurios teikia didelius kiekius sugrupuotų mokėjimų bankams, taip pat tiesioginio debeto paslauga besinaudojančių įmonių.

„Pagrindinis pasirengimas susijęs su vidaus informacinių sistemų pritaikymu siųsti ir priimti mokėjimus pagal SEPA standartą. Bankuose tai sistemos, turinčios sąsajas su klientais, ir sistemos, skirtos vykdyti mokėjimus su kitais bankais. Įmonėms ir viešojo sektoriaus subjektams reikės pritaikyti IT sistemas, skirtas finansų valdymui ir turinčia sąsajas su bankais mokėjimams inicijuoti ir gauti“, – kalbėjo Lietuvos banko atstovas.

Didieji šalies komerciniai bankai teigia jau pradėję pasirengimo darbus, tačiau ne visi jų nurodo, kiek šis pasirengimas jiems kainuos. Anot jų, svarbiausias uždavinys – informuoti klientus apie numatomus pasikeitimus.

„Svarbiausia yra informuoti įmones iš techninės pusės, kad jos galėtų pasiruošti pokyčiams ir tinkamai organizuoti atsiskaitymus. Artėjant metų pabaigai planuojame apie pasikeitimus informuoti ir gyventojus“, – sakė SEB banko atstovas spaudai Arvydas Žilinskas. Anot jo, pokyčiams ruošiasi ir pats bankas, tačiau kiek kainuos IT sistemos pakeitimai nenurodoma.

SEPA standartus atitinkanti mažmeninė mokėjimų sistema eurais Lietuvoje pradės veikti nuo 2016 metų sausio 1 dienos.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »