Bankinį sektorių išjudins daiktų internetas?

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 18 d. ketvirtadienis

Daiktų internetas gali tapti bankinio sektoriaus varikliu. Taip mano „Lloyds Banking Group“ Infrastruktūros ir paslaugų skyriaus vadovė Jacqueline Guichelaar.

Jacqueline Guichelaar teigia, kad bankinio sektoriaus atstovai dažnai netinkamai vertina daiktų internetą. Anot jos, norint pasiekti ryškių rezultatų, būtina aktyviau naudotis duomenų bazėmis, debesų technologijomis.

Daiktų internetas – tai daugybė kontaktų, užmezgamų sujungiant į visą parą veikiantį tinklą daugybę įvairiausių įrenginių – nuo dėvimųjų aksesuarų iki transporto priemonių ir pastatų. Daiktų internetas išeina už didžiulių duomenų bazių ribų, atverdamas milžinišką informacijos klodą, prieinamą kitoms sistemoms ir tinklams realiuoju laiku. Iš šio tinklo gauta ir tinkamai panaudota informacija gali padėti pakelti darbo efektyvumą, produktyvumą, klientų aptarnavimo kokybę.

J. Guichelaar nuomone, didžiulė klaida manyti, kad daiktų internetas yra ateities technologija. Iš tikrųjų juo naudotis reikia jau dabar. Finansinių paslaugų sektorius į daiktų interneto galimybes žvelgia atsargiai, o draudimo įmonės, nekilnojamojo turto sritis jau senokai juo naudojasi. Kai kas mano, kad daiktų internetas padės bankiniam sektoriui pereiti į antrąjį skaitmeninės revoliucijos lygį.

Kadangi klientų poreikiai auga, jie nori kokybiškesnių, operatyviau teikiamų ir patogių mobiliųjų paslaugų, bankinės organizacijos stengiasi greitai prisitaikyti prie jų reikalavimų. Daiktų internetas padės surinkti, tvarkyti ir keistis dideliu bankinių duomenų srautu. Jis turi potencialą parūpinti klientams individualių paslaugų, unikalios informacijos, kurios jiems reikia.

Pasinaudojant daiktų internetu ir remiantis analitiniais duomenimis, galima sukurti klientų paskatinimo ir lojalumo sistemą, realiuoju laiku veikiančią nuolaidų sistemą, naujas prekių ir paslaugų galimybes.

Daiktų internetas gali padėti bankinį aptarnavimą pakelti į naują kokybės lygmenį, pasiūlyti klientams labiau personalizuotų paslaugų. Įsivaizduokite banko skyrių su jutimine technologija, gebančia pažinti klientą jam įėjus ir perduoti banko darbuotojams informaciją, kuri padėtų geriausiai išpildyti jo poreikius. Be to, daiktų internetas atveria naujas rizikų valdymo, išlaidų mažinimo ir efektyvumo didinimo galimybes. Bankai taip pat galės priimti komercinius sprendimus, atsižvelgdami į surinktą išsamią informaciją.

Numatoma, kad nuo 2015 iki 2021 m. daiktų internetas augs 23 proc. Šio periodo pabaigoje  iš 28 mlrd. prie interneto prijungtų įrenginių 16 mlrd. priklausys daiktų internetui.

Šaltinis: psm7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »