Bankomatai neša bankams milijardinį pelną

Publikuota: 2016 m. kovo 23 d. trečiadienis

Australijos finansinių paslaugų interneto portalo „RateCity“ duomenimis, 2015 metais Australijos gyventojai sumokėjo 548 mln. dolerių vien už grynųjų pinigų išėmimą iš bankomatų.

Australijos centrinio banko duomenimis, dauguma gyventojų, prireikus grynųjų pinigų, neieško savo banko bankomato, o naudojasi bet kokiu artimiausiu bankomatu. Net 40 proc. bankomatų operacijų su bankų kortelėmis atliekama iš kitų bankų bankomatų, o dėl šios priežasties klientai moka nemažus komisinius.

„Daugiau nei pusę milijardo dolerių mes išleidžiame vien tam, kad gautume savo pinigus“, – rašo „RateCity“ redaktorė Sally Tindall.

Į veltui švaistomus pinigus, nusiimant pinigus iš kitų bankų bankomatų, atkreipė dėmesį ir JAV  finansiniai leidiniai. Metų pradžioje „SNL Financial“ ir „CNNMoney“ paskelbė straipsnį, kuriame skelbiama, kad vien trys pagrindiniai JAV bankai – „JP Morgan Chase“, „Bank of America“ ir  „Wells Fargo“ iš komisinių, gautų naudojantis bankomatais, pernai užsidirbo 6 mlrd. JAV dolerių. Tai sudaro apie 25 dolerius nuo kiekvieno suaugusio JAV gyventojo.

Didžiulius komisinius, gaunamus už naudojimąsi bankomatais (3 arba 4 doleriai), kritikuoja ir JAV politikai. Viena iš kandidačių į JAV prezidentus Hillary Clinton pavadino tai bankų  „lupikavimu“, o Bernie Sanders pareiškė, kad, jei laimės rinkimus, sumažins šį mokestį iki 2 dolerių.

 

Šaltinis: plusworld.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »