Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

Publikuota: 2017 m. birželio 28 d. trečiadienis

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone.  „ACI Worldwide“ apklausos duomenimis, nepaisant šiuo metu išpopuliarėjusių atsiskaitymo būdų per internetą ir mobiliąsias programėles, bankomatai išlaiko populiarumą.

„ACI Worldwide“ analitikas Lu Zuravski prognozuoja, kad bankomatai bus tokie pat populiarūs dar mažiausiai dešimtmetį. Tiesa, naudotojai kelia bankinei įrangai vis didesnius reikalavimus. 43 proc. Italijos, 38 proc. Ispanijos,  31 proc. Prancūzijos ir 29 proc. Didžiosios  Britanijos gyventojų teigia, kad norėtų, jog bankomatai turėtų saugesnes ir patikimesnes identifikavimo priemones (per pirštų atspaudus, mobilųjį telefoną  ir kt.). Klientai norėtų, kad bankomatai atliktų daugiau funkcijų. Pvz., norėtų per bankomatą gauti išsamesnę informaciją apie savo sąskaitas, išrašus, įspėjimus apie būsimus mokėjimus, skolas; turėti priėjimą prie elektroninių dokumentų. Jie taip pat pageidautų, kad bankomatas išduotų kreditines ir debetines korteles.   

Pasaulyje populiarėja daugiafunkcinė bankinė įranga. Vienas iš jos pavyzdžių – Lietuvos bendrovės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ siūlomas sprendimas „VTM.iQ“, sudarytas iš bankinio terminalo ir automatinio seifo su grynųjų pinigų recirkuliacijos funkcija.

Per terminale įrengtą vaizdo kamerą banko operatorius realiuoju laiku teikia bankines konsultacijas. Su jo pagalba klientas gali atlikti beveik visas bankines operacijas: atsispausdinti ir pasirašyti banko paslaugų sutartį, atsidaryti sąskaitą ir iš karto gauti banko kortelę, išsiimti ir įnešti grynuosius, apmokėti sąskaitas, gauti išrašus, pasižiūrėti sąskaitos balansą ir kt.

Toks sprendimas jau sėkmingai taikomas Rytų Europos šalyse.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Išleidžiama moneta, skirta A. J. Greimo 100-osioms gimimo metinėms

Lietuvos bankas paskelbė išleidžiantis naują kolekcinę sidabro monetą, skirtą pasaulinio lygio mokslininko, semiotikos darbų autoriaus Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms. skaityti »

Mokėjimo terminalų rinkos prognozės 2020-iesiems

Per penkerius metus mokėjimo terminalų skaičius pasaulyje turėtų išaugti dvigubai. skaityti »

„Visa“ plečia atsiskaitymą QR kodais

„Visa“ pranešė, kad netrukus QR kodais bus galima atlikti finansines operacijas Egipte, Indonezijoje, Kazachstane, Nigerijoje Pakistane ir Vietname. skaityti »

Šiaulių banko grupės uždirbo rekordinį pelną

2016 metais Šiaulių banko grupė uždirbo 43,7 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno – tai 83 proc. daugiau nei 2015 metais. skaityti »

SWIFT įdiegė naują traptautinių mokėjimų sistemą be „blokchain“

Įdiegdama naują sistemą, SWIFT siekia modernizuoti tarptautinius mokėjimus, padaryti pinigų pervedimą pigesnį ir greitesnį. skaityti »

80 proc. naujų įmonių sąskaitas atidaro internetu

„Danske Bank“ duomenimis, praėjusiais metais 7 iš 10 naujų įmonių buvo įregistruotos internetu. skaityti »

Lietuvos bankas veiks ne tik kaip reiklus reguliuotojas, bet ir kaip prižiūrimų rinkos dalyvių partneris

Absoliuti dauguma Lietuvos banko prižiūrimų finansų rinkos dalyvių pripažįsta, kad centrinio banko priežiūra yra veiksminga, o respondentai aukštai vertina priežiūros darbuotojų kompetenciją ir elgesį. skaityti »

Už drabužius bus galima susimokėti per veidrodį

„eBay“ gamintojai sukūrė bekontaktį veidrodį „Oak Mirror“, per kurį galima susimokėti neišeinant iš parduotuvės matavimosi kabinos. skaityti »

„Blockchain“ ir biometrijos projektas – patogiam naudojimuisi bankinėmis paslaugomis

Kovo mėnesį Taline vyksiančioje konferencijoje „Blockchain & Bitcoin Conference Tallinn“ bus pristatytas naujas projektas „Humaniq“. skaityti »

Anglijoje galima atsiskaityti balso komandomis

Didžiosios Britanijos bankas „Santander“ pirmasis šalyje įgyvendino atsiskaitymus, patvirtinant tapatybę balso atpažinimo technologija. skaityti »