Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

Publikuota: 2017 m. birželio 28 d. trečiadienis

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone.  „ACI Worldwide“ apklausos duomenimis, nepaisant šiuo metu išpopuliarėjusių atsiskaitymo būdų per internetą ir mobiliąsias programėles, bankomatai išlaiko populiarumą.

„ACI Worldwide“ analitikas Lu Zuravski prognozuoja, kad bankomatai bus tokie pat populiarūs dar mažiausiai dešimtmetį. Tiesa, naudotojai kelia bankinei įrangai vis didesnius reikalavimus. 43 proc. Italijos, 38 proc. Ispanijos,  31 proc. Prancūzijos ir 29 proc. Didžiosios  Britanijos gyventojų teigia, kad norėtų, jog bankomatai turėtų saugesnes ir patikimesnes identifikavimo priemones (per pirštų atspaudus, mobilųjį telefoną  ir kt.). Klientai norėtų, kad bankomatai atliktų daugiau funkcijų. Pvz., norėtų per bankomatą gauti išsamesnę informaciją apie savo sąskaitas, išrašus, įspėjimus apie būsimus mokėjimus, skolas; turėti priėjimą prie elektroninių dokumentų. Jie taip pat pageidautų, kad bankomatas išduotų kreditines ir debetines korteles.   

Pasaulyje populiarėja daugiafunkcinė bankinė įranga. Vienas iš jos pavyzdžių – Lietuvos bendrovės „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ siūlomas sprendimas „VTM.iQ“, sudarytas iš bankinio terminalo ir automatinio seifo su grynųjų pinigų recirkuliacijos funkcija.

Per terminale įrengtą vaizdo kamerą banko operatorius realiuoju laiku teikia bankines konsultacijas. Su jo pagalba klientas gali atlikti beveik visas bankines operacijas: atsispausdinti ir pasirašyti banko paslaugų sutartį, atsidaryti sąskaitą ir iš karto gauti banko kortelę, išsiimti ir įnešti grynuosius, apmokėti sąskaitas, gauti išrašus, pasižiūrėti sąskaitos balansą ir kt.

Toks sprendimas jau sėkmingai taikomas Rytų Europos šalyse.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Paskelbti nauji mobiliosios bankininkystės standartai

Tarptautinė standartizacijos organizacija išleido naują naudojimosi finansinėmis paslaugomis specifikaciją. skaityti »

Australijoje susimokėti bus galima patvirtinant tapatybę balsu

Australijos bankas ANZ netrukus pradės bandyti atsiskaitymų patvirtinimo balsu sistemą, kuri veiks per mobilųjį telefoną. skaityti »

Apsipirkti „Amazon“ bus galima ir neturint banko kortelės

„Amazon“ paskelbė pradėjusi teikti paslaugą „Amazon Cash“ tiems pirkėjams, kurie nori apsipirkti interneto parduotuvėje Amazon.com, tačiau neturi kreditinės kortelės. skaityti »

Anglijos bankas pinigų gamybai ruošiasi naudoti palmių aliejų

Po kritikos dėl gyvūnų taukų panaudojimo gaminant plastikinę 5 svarų sterlingų kupiūrą Anglijos bankas svarsto galimybę 20 svarų sterlingų kupiūros gamybai naudoti palmių aliejų. skaityti »

Estija išleis du kolekcinius eurus

Estijos banko stebėtojų taryba patvirtino dviejų atminties monetų dizainą. skaityti »

60 proc. europiečių per internetą apsiperka bent kartą per mėnesį

Kas ketvirtas prieigą prie interneto turintis europietis interneto parduotuvėje apsiperka bent kartą per savaitę. skaityti »

Futbolininkai baudas susimokės savo marškinėliais

„Mastercard“ bekontakčio atsiskaitymo technologija bus integruota į futbolo teisėjų korteles ir žaidėjų marškinėlius, kad pastarieji galėtų susimokėti už baudas tiesiog žaidimo lauke. skaityti »

Europos pirkėjai nebesidomi skaitmenine valiuta

Neseniai „Mastercard“ atliktas tyrimas rodo, kad Europos pirkėjai nenoriai naudojasi skaitmenine valiuta. skaityti »

Amerikoje grynuosius pinigus iš bankomato jau galima išsiimti be banko kortelės

Amerikos bankas „Wells Fargo & Co“ pasiūlė klientams galimybę išsiimti grynuosius pinigus iš bankomatų be banko kortelių, naudojantis vien išmaniuoju telefonu. skaityti »

Latvijos bankas išleido eurą su pirštine

Latvija išleido kolekcinę monetą, iliustruojančią pasaką apie pirštinaitę. skaityti »