Biometrijos būdai mokėjimo operacijoms atlikti

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 16 d. antradienis

Ar ateityje visai nebeturėsime piniginių? Pasaulyje pinigų pervedimui pamažu pradedamos naudoti biometrijos technologijos.

Pirštų atspaudai

Pirštų atspaudai identifikuoti žmogui pirmą kartą buvo panaudoti 1858 m. liepos 28 d. Šį metodą pritaikė britas Viljamas Geršelis viename iš Indijos kalėjimų.

Populiariausia paslauga, kuria šiuo metu naudojantis identifikacijai taikomi pirštų atspaudai – „Apple Pay“, įgyvendinta 2014 m. spalį. Šiuo metu ja galima naudotis per visus „Apple“ išmaniuosius telefonus. Piršto atspaudo skeneris veikia paspaudus vienintelį ekrane esantį mygtuką.

Pirštų atspaudas gali būti naudojamas ne tik kaip slaptažodis, bet ir kaip atsiskaitymo priemonė. Pvz., „WorldPay“ siūlo įdiegti atspaudų skenerius prekybos centruose ir juos tiesiogiai susieti su bankinėmis kortelėmis, kad pirkėjai galėtų atsiskaityti piršto prisilietimu.

Balso atpažinimo sistema

Balso atpažinimo sistema jau aktyviai naudojama bankų klientų aptarnavimo skyriuose. Šis identifikavimo būdas padeda įsitikinti, kad skambina būtent tas asmuo, kuriuo dedasi. Sistema kreipiasi į banko archyvą ir patikrina skambinančiojo balsą su archyve saugomu balso įrašu, kuris buvo išsaugotas klientui atidarant sąskaitą banke.

JAV bankas „Wells Fargo“ siūlo balso atpažinimo sistemą naudoti ir prisijungiant prie mobiliosios bankininkystės.

Veido atpažinimo sistema

2013 m. pirkėjų atpažinimą iš veido pasiūlė Suomijos pradedančioji įmonė „Uniqul“. Parduotuvės kasoje nuskenuojamas pirkėjo veidas ir patikrinamas palyginus su nuotrauka, esančia duomenų bazėje. Tokiu atveju pirkėjui nereikia net piniginės, mokėjimas atliekamas sistemai atpažinus pirkėją. Mokėjimo kortelės rekvizitai saugomi sistemoje. Šią technologiją šiuo metu testuoja Japonijos korporacija NEC.

Kinijoje jau sukurtas bankomatas, atpažįstantis klientus iš veido. „Mastercard“ įgyvendino mokėjimus pagal  asmeninę nuotrauką Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje ir JAV.

Akies rainelė

Japonijos išmaniųjų telefonų kūrėja „Fujitsu“ 2015 m. vasarą pasiūlė sistemą, kuri leidžia atsiskaityti už pirkinius žvilgsniu. Į mobiliuosius telefonus įdiegtas skeneris paverčia rainelės nuotrauką į slaptažodį. Turkijos mobilusis operatorius „Vodafone“ rainelės atpažinimo technologiją pasirinko mobiliosios piniginės apsaugai.

Širdies ritmas

Kiekvieno žmogaus širdies ritmas toks pat unikalus, kaip ir pirštų atspaudai. Šiuolaikinės sporto apyrankės geba atpažinti elektrokardiogramos signalus. Gamintojai jau mato šių įrenginių potencialą bankinėje srityje.

Kanados įmonė „Bionym“ kartu su Didžiosios Britanijos banku „Halifax“ testuoja apyrankę „Nymi“. Unikalus širdies ritmas naudojamas prisijungti prie interneto bankininkystės. Numatyta ir galimybė juo naudojantis atlikti mokėjimo operacijas.

TNS apklausa, atlikta JAV, Didžiojoje Britanijoje ir Australijoje, parodė, kad biometrijos technologijas palankiai vertina jaunimas. 28 proc. 25–34 m. apklaustųjų jau įgyvendina atsiskaitymus naudodamiesi biometrijos technologijomis: pirštų atspaudų, rainelės ir venų skenavimo atpažinimu.

Šaltinis: psm7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »