Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Publikuota: 2017 m. liepos 3 d. pirmadienis

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tai ne fantastika. Tokį išmanųjį biometrinį žiedą „Token“ kurianti įmonė „Tokenize“ jau sulaukė garsių partnerių palaikymo – bendradarbiauti pasiruošusios „Masterсard“, „Microsoft“, „Visa“ ir HID.  

Įdiegta HID  technologija leis panaudoti žiemą kaip raktą – pvz., įeiti į darbo biurą. Beje, žiedas suderinamas ne tik su HID, bet ir su kitų gamintojų skaitytuvais.

Partnerystė su „Masterсard“ padės integruoti į žiedą mokėjimo funkcijas ir naudoti jį vietoje mokėjimo kortelės ar viešojo transporto bilieto. Planuojama, kad šiuo žiedu jau 2017 metų pabaigoje bus galima atsiskaityti viso pasaulio autobusuose ir traukiniuose.

Žiedo „Token“ viduje yra piršto atspaudo skaitytuvas. Infraraudonųjų spindulių jutiklis atpažįsta, ar žiedą mūvi jo savininkas.  Mūvint žiedą vienu prisilietimu galima atlikti daugybę operacijų. Jį nusimovus ir vėl užsimovus, skeneris iš naujo nuskenuoja piršto atspaudą ir patvirtina tapatybę.

Visa reikiama asmeninė informacija (kreditinių kortelių duomenys, slaptažodžiai, įvairūs profiliai) į žiedą įkeliama per atitinkamas mobiliąsias programas.  Žiedas veikia NFC ir „Bluetooth“ pagrindu. Įkrauto maitinimo elemento užtenka trims dienoms.  

Be minėtų savybių „Token“ yra  atsparus vandeniui (veikia iki 50 m po vandeniu), todėl žiedo nereikės nusimauti plaunantis rankas, ar norint nusipirkti gėrimo plaukiojant baseine.

Numatoma žiedo kaina – 249–299 doleriai. Išankstiniai užsakymai jau priimami puslapyje „Tokenize“.

Šaltinis: PSM7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »