„Citadele“ banko grupės pelnas išaugo 73 proc., lyginant su pernai

Publikuota: 2014 m. liepos 28 d. pirmadienis

„Citadele“ banko grupė, kurios motininis bankas AS „Citadele banka“ veikia Latvijoje, per pirmąjį š. m. pusmetį uždirbo 14,4 mln. eurų neaudituoto pelno. Tai 73 proc. daugiau, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai ir 6 proc. daugiau, nei per visus 2013 m.

Neaudituotais „Citadele“ banko grupės duomenimis,  per pirmuosius šešis š.m. mėnesius grupės turtas pasiekė 2,6 mlrd. eurų. Grupės paskolų portfelis buvo 1,1 mlrd. eurų, o indėlių portfelis sudarė 2,2 mlrd. eurų.

AB „Citadele“ bankas Lietuvoje per pirmąjį š.m. pusmetį uždirbo 3,7 mln. Lt pelno, kartu su dukterine bendrove UAB „Citadele faktoringas ir lizingas“ – 4,5 mln. Lt pelno. Banko aktyvai Lietuvoje nuo šių metų pradžios padidėjo 8,4 proc. arba 84,1 mln. Lt ir liepos 1 d. sudarė daugiau nei 1 mlrd. Lt.

Banko indėlių portfelis nuo šių metų pradžios padidėjo 19,9 proc. arba 136,7 mln. Lt ir liepos 1 d. sudarė beveik 823,0 mln. Lt, o paskolų portfelis nuo šių metų pradžios padidėjo 4,2 proc. arba 25,9 mln. Lt ir liepos 1 d. sudarė 648,7 mln. Lt.

„Pastebime, kad Lietuvos gyventojai vis daugiau dėmesio skiria taupymui, didėja lėšų apimtys ne tik terminuotųjų indėlių, bet ir einamosiose sąskaitose. Tai natūralu, nes vis daugiau klientų įvertina banko teikiamų paslaugų kokybę ir itin palankias taupymo sąlygas mūsų banke, be to, klientai ruošiasi euro įvedimui ir vis daugiau lėšų laiko negrynaisiais pinigais“, – nuoseklaus indėlių portfelio augimo tendencijas komentuoja Alma Vaitkunskienė, „Citadele“ banko valdybos pirmininkė, administracijos vadovė.

Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, „Citadele“ bankas itin daug dėmesio skyrė strateginės verslo srities – smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių bei žemės ūkio subjektų finansavimui su INVEGA ir ŽŪPGF garantijų fondų garantijomis, suteikiančiomis galimybę nedidelėms įmonėms gauti paskolą palankesnėmis sąlygomis. „Citadele“ bankas per pirmąjį š.m. pusmetį suteikė daugiau nei 24 mln. garantuotų paskolų SVV įmonėms ir yra įmonių kreditavimo su garantinių fondų garantijomis lyderis Lietuvoje. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »