DNB banko grupės Lietuvoje 2016 m. pirmojo ketvirčio veiklos rezultatas

Publikuota: 2016 m. balandžio 28 d. ketvirtadienis

Didžiausiai Norvegijos finansinių paslaugų grupei priklausanti DNB banko grupė Lietuvoje per pirmuosius tris 2016 m. mėnesius uždirbo 9,4 mln. eurų pelno iki vertės sumažėjimo, atidėjinių išlaidų ir mokesčių. Tai yra 25 proc. daugiau nei pernai atitinkamu laikotarpiu (7,6 mln. eurų). Rezultatas yra neaudituotas ir apskaičiuotas pagal Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus.

Peržiūrėjus senų paskolų su nuostolių įvykiais vertę ir suformavus papildomus atidėjinius, banko grynasis pelnas pirmą ketvirtį siekė 3,2 mln. eurų (pernai – 4,3 mln. eurų).

„Iššūkiai bankų sektoriui pastaruoju metu tik stiprėja. Veikiame neigiamų bazinių palūkanų zonoje, turime prisitaikyti prie griežtėjančio reguliavimo ir tuo pačiu metu kurti išmanius sprendimus, atitinkančius šiuolaikinių klientų lūkesčius. Tai atsispindi ir mūsų rezultatuose – toliau sėkmingai mažiname veiklos išlaidas, tobulindami procesus, pratindami klientus prie modernios bankininkystės sprendimų“,  – sako DNB banko Lietuvoje prezidentas ir valdybos pirmininkas Bjornar Lund.

Kovo pabaigoje DNB bankas Lietuvoje individualiems ir verslo klientams buvo suteikęs paskolų už 2,7 mlrd. eurų, t.y. grynasis paskolų portfelis, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 0,4 proc. Tam didžiausios įtakos turėjo išaugęs namų ūkių finansavimas, kuris, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 6,6 procento.

Augant aktyviai besinaudojančių banko paslaugomis klientų skaičiui ir verslo subjektų lėšoms banko sąskaitose, indėlių portfelis DNB banke Lietuvoje palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai padidėjo 6 proc. iki 2,3 mlrd. eurų. Kovo pabaigoje DNB bankas Lietuvoje teikė finansines paslaugas 859 tūkstančiams individualių ir verslo klientų.

DNB banko Lietuvoje grynosios palūkanų pajamos šių metų pirmąjį ketvirtį sudarė 16,4 mln. eurų palyginti su 15,6 mln. eurų tuo pačiu 2015 m. laikotarpiu. DNB banko Lietuvoje grynosios paslaugų ir komisinių pajamos sudarė 6,8 mln. eurų palyginti su 5,9 mln. tuo pačiu 2015 m. laikotarpiu.

DNB banko Lietuvoje veiklos ir kitos išlaidos per pirmuosius tris šių metų mėnesius sudarė 17,8 mln. eurų. Dėl nuoseklių pastangų didinti veiklos efektyvumą ir aktyvios savitarnos infrastruktūros plėtros, DNB banko Lietuvoje sąnaudos palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai sumažėjo 7,3 proc. Per pirmąjį ketvirtį DNB bankas Lietuvoje sumokėjo per 4,4 mln. eurų mokesčių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha