Daiktų internetas padės bankams susigrąžinti klientų pasitikėjimą

Publikuota: 2015 m. vasario 26 d. ketvirtadienis

Kompanijos „Cisco“ atlikta apklausa parodė, kad net 43 proc. bankų klientų mano, jog bankas nesupranta individualių jų poreikių. Spręsti šią problemą padėti bankams gali daiktų internetas (angl. Internet of Everything).

Ši technologija leidžia bankui pasiūlyti savo klientams gerokai daugiau. Pavyzdžiui, bendravimą su banko konsultantais realiuoju laiku bet kurioje pasaulio vietoje ir bet kuriuo laiku, mobiliąsias technologijas ir jų teikiamą naudą, analitikos paslaugas ir kt.

Štai keletas konkrečių būdų, kaip tai padaryti.

Verslo procesų skaitmeninimas

Siekiant klientų konsultavimo ir aptarnavimo procese kuo tiksliau įvertinti individualų klientą ir jo poreikius, bankui privalu skaitmenizuoti savo verslo procesus sujungiant fizinį ir virtualųjį pasaulius. Iki galo atlikę skaitmenizavimą, bankai galės sumažinti konkurentų privalumus ir išryškinti savo sukauptą patirtį, personalą bei produktų ir paslaugų spektrą. Tam bankai turėtų sujungti į tikslinius sprendimus žmones, procesus, duomenis ir objektus.

Inovacijos augančiose rinkose

Besivystančiose šalyse gyventojai kur kas labiau nei išsivysčiusiose norėtų perkelti ir saugoti savo santaupas tokioje vietoje, kur bent kažkiek naudojama daiktų interneto koncepcija. Siekiant patenkinti klientų lūkesčius, besivystančių šalių bankams reiktų rimtai panagrinėti tokių koncepcijų diegimo klausimą. Tarptautiniams bankams taip pat rekomenduojama pradžioje panaudoti daiktų interneto galimybes besivystančiose šalyse ir tik paskui žengti į ekonomiškai stiprias rinkas.

Duomenys – tai analitinė informacija

Jei bankas iki šiol imdavosi kokių nors veiksmų (pvz., pasiūlydavo naujų paslaugų ar, atvirkščiai, jų atsisakydavo) remdamasis turima vidaus informacija, nuo šiol jam derėtų tai daryti išanalizavus klientų elgesį. Ekspertų teigimu, kovą dėl klientų laimės tie bankai, kurie imsis analizuoti duomenis siekdami geriau pažinti savo klientus ir panaudoti gautus rezultatus patogesniam bendravimui su jais.

Informacinis saugumas paverčiamas konkurenciniu pranašumu  

Inovatyvus požiūris į informacinį saugumą gali padėti bankams įgyti klientų pasitikėjimą. Kaip rodo daugelis apklausų, klientai labai teigiamai vertina tokias informacinio saugumo užtikrinimo priemones kaip, pavyzdžiui, biometrija. Todėl bankai, diegdami naujas paslaugas, turėtų investuoti ir į naujas saugumo technologijas.

„Cisco“ apklausoje dalyvavo per 7 tūkst. bankų klientų 12-oje pasaulio šalių.

 

Šaltinis: ip-news.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »