Didžiojoje Britanijoje kuriamas bendras finansinių paslaugų standartas

Publikuota: 2015 m. vasario 12 d. ketvirtadienis

Jau kelerius metus Didžiojoje Britanijoje įgyvendinama „Midata“ programa, skirta tam, kad šalies gyventojai turėtų priėjimą prie savo informacijos, kaupiamos įvairiose valstybinėse ir privačiose įstaigose, taip pat ir bankuose. Finansinėje srityje tam siūloma naudoti  atvirą taikomojo programavimo sąsają API (angl. Open Application Programming Interface), per kurią įmonės gali gauti atvirus vartotojų duomenis ir atsižvelgdamos į tai kurti bei siūlyti klientams naujas naudingas paslaugas.

Atviri vartotojų duomenys – tai neasmeninė agreguota informacija, kuri perduodama  skaitmeniniu būdu ir kuria bet kuris vartotojas gali naudotis nemokamai. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos bankų asociacija jau atvirai skelbia informaciją apie tai, kokiuose regionuose bankai teikia kreditavimo paslaugas.

Atvirų duomenų institutas atliko tyrimą, kuris patvirtino, kad bankų klientų duomenų perdavimas tretiesiems asmenims API būdu gali paskatinti naudingą konkurenciją ir naujų finansinių paslaugų atsiradimą.  

Oficialiame Jungtinės Karalystės vadovybės puslapyje paskelbtas dokumentas, kuriame bendrą API standartą skatinamos naudoti visos šalys: finansinės organizacijos, bankų naudotojai, programinės įrangos kūrėjai. Dokumente detaliai aprašomas mechanizmas, kaip API gali būti panaudota bankininkystėje.

Klientas, prisijungęs prie interneto banko, gali duoti sutikimą, kad jo duomenys būtų perduoti trečiajai šaliai. Bankas nusprendžia, kokią būtent informaciją saugu perduoti, taip pat kontroliuoja, kad priėjimą prie informacijos gautų tik patikimi asmenys. Pvz., bankas gali perduoti informaciją apie tai, kokiuose restoranuose klientas mėgsta lankysis, kad klientas gautų šio restorano reklamą, nuolaidų akcijas. 

Mobiliųjų programų gamintojai, panaudodami išmaniųjų telefonų GPS duomenis, gali padėti klientui apsiperkant – pasiūlyti, ką pirkti, o ko ne, jei neužtenka jo nusistatyto limito. Žinoma, visos paslaugos turi nepažeisti asmeninių duomenų apsaugos įstatymo.

Šiuo metu vienas populiariausių būdų panaudoti bankų klientų duomenis – ekranų vaizdų analizė (angl. Screen-scraping). Tokiu atveju klientas perduoda trečiajai šaliai savo prisijungimo duomenis, todėl šį būdą daug kas laiko nesaugiu. Naudojant alternatyvią programą „Midata“, klientas prisijungęs prie interneto banko pats savarankiškai galės perduoti tuos duomenis, kuriuos nuspręs. Tuomet tretieji asmenys neturės tiesioginio priėjimo prie klientų duomenų.

Jau oficialiai  paskelbta, kad pirmoji „Midata“ priemonę išbandys įmonė „Gocompare“. Jos klientai galės į vieną failą įkelti visą metų informaciją, sukauptą interneto bankuose, palyginti įvairių finansinių organizacijų siūlomas paslaugas ir pasirinkti sau palankiausią. Atvirų duomenų instituto duomenimis, API standarto įdiegimas kiekvienam bankui kainuos 1 mln. svarų sterlingų ir užtruks iki metų pabaigos.

Šaltinis: plusworld.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »