Didžiojoje Britanijoje populiarėja atsiskaitymas nurodant mobiliojo telefono numerį

Publikuota: 2015 m. gegužės 18 d. pirmadienis

Didžiosios Britanijos bankas HSBC pirmą kartą verslo klientams pradėjo teikti atsiskaitymo paslaugas naudojant mobiliojo telefono numerį. Šio banko paslaugomis besinaudojančios įmonės gali gauti atsiskaitymus iš savo klientų, panaudodamos tik mobiliojo telefono numerį be jokių papildomų mokėjimo rekvizitų. Paslaugos prieinamos interneto bankininkyste besinaudojantiems klientams.

Britanijos mokėjimo sistemų taryba kuria bendrą bankams ir finansinėms organizacijoms mokėjimo sistemą „Paym“, kuri naudotų mobiliųjų telefonų numerius. Toks pinigų pervedimas kiek anksčiau jau buvo įgyvendintas aptarnaujant privačius asmenis, o dabar jį gali išbandyti ir įmonės.

HSBC verslo klientams užregistravo apie 600 tūkstančių naudotojų. Bankas siūlo jiems užregistruoti internete iki 50 įvairių mobiliųjų telefonų numerių. Klientas, nurodęs vieną iš užregistruotų telefono numerių, galės pervesti atitinkamai įmonei (ar asmeniui) pinigus, nesvarbu kokiame banke yra tos įmonės (ar asmens) sąskaita. Svarbu, kad tas bankas būtų „Paym“ sistemos narys.

Prie šios atsiskaitymo sistemos jau prisijungė 12 bankų. Dar 8 planuoja prisijungti iki šių metų pabaigos. Nuo šių metų balandžio mėnesio, kai sistema buvo oficialiai parengta, į ją savo mobiliuosius telefonus užregistravo 1,6 mln. Didžiosios Britanijos gyventojų.

HSBC tikisi, kad šia paslauga susidomės įmonės, turinčios didelį prekybos tinklą ir siekiančios sukurti greitą pinigų srautą. Toks atsiskaitymo būdas turėtų būti patogus ir individualią veiklą vykdantiems verslininkams, laisvai samdomiems darbuotojams, kurie nori išvengti atsiskaitymo grynaisiais pinigais.

Šaltinis: FutureBanking.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »