Didžiojoje Britanijoje populiarėja atsiskaitymas nurodant mobiliojo telefono numerį

Publikuota: 2015 m. gegužės 18 d. pirmadienis

Didžiosios Britanijos bankas HSBC pirmą kartą verslo klientams pradėjo teikti atsiskaitymo paslaugas naudojant mobiliojo telefono numerį. Šio banko paslaugomis besinaudojančios įmonės gali gauti atsiskaitymus iš savo klientų, panaudodamos tik mobiliojo telefono numerį be jokių papildomų mokėjimo rekvizitų. Paslaugos prieinamos interneto bankininkyste besinaudojantiems klientams.

Britanijos mokėjimo sistemų taryba kuria bendrą bankams ir finansinėms organizacijoms mokėjimo sistemą „Paym“, kuri naudotų mobiliųjų telefonų numerius. Toks pinigų pervedimas kiek anksčiau jau buvo įgyvendintas aptarnaujant privačius asmenis, o dabar jį gali išbandyti ir įmonės.

HSBC verslo klientams užregistravo apie 600 tūkstančių naudotojų. Bankas siūlo jiems užregistruoti internete iki 50 įvairių mobiliųjų telefonų numerių. Klientas, nurodęs vieną iš užregistruotų telefono numerių, galės pervesti atitinkamai įmonei (ar asmeniui) pinigus, nesvarbu kokiame banke yra tos įmonės (ar asmens) sąskaita. Svarbu, kad tas bankas būtų „Paym“ sistemos narys.

Prie šios atsiskaitymo sistemos jau prisijungė 12 bankų. Dar 8 planuoja prisijungti iki šių metų pabaigos. Nuo šių metų balandžio mėnesio, kai sistema buvo oficialiai parengta, į ją savo mobiliuosius telefonus užregistravo 1,6 mln. Didžiosios Britanijos gyventojų.

HSBC tikisi, kad šia paslauga susidomės įmonės, turinčios didelį prekybos tinklą ir siekiančios sukurti greitą pinigų srautą. Toks atsiskaitymo būdas turėtų būti patogus ir individualią veiklą vykdantiems verslininkams, laisvai samdomiems darbuotojams, kurie nori išvengti atsiskaitymo grynaisiais pinigais.

Šaltinis: FutureBanking.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »