Elektroninės bankininkystės paslaugomis nuolatos naudojasi trečdalis Lietuvos gyventojų

Publikuota: 2011 m. liepos 22 d. penktadienis

34 proc. Lietuvos gyventojų nuolatos naudojasi elektroninės bankininkystės paslaugomis. Daugiau nei pusė (54 proc.) apklaustųjų niekada nėra naudojęsi elektroninės bankininkystės paslaugomis. El. valdžios paslaugomis niekada nėra naudojęsi du trečdaliai (66 proc.) lietuvių.

Tai paaiškėjo tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą. Apklausa atlikta š.m. birželio 2–12 dienomis, apklausta 1 007 15–74 m. nuolatinių Lietuvos gyventojų.

Apklausos metu Lietuvos gyventojų buvo klausiama, ar jie naudojasi ir kaip dažnai elektroninės bankininkystės paslaugomis (moka mokesčius, tvarko sąskaitas ir kt.) bei ar jie naudojasi ir kaip dažnai el. valdžios paslaugomis (pildo deklaracijas, rašo prašymus, paklausimus ir kt.). 15 proc. apklaustųjų apskritai nežino, kas tai yra elektroninės bankininkystės paslaugos, 39 proc. žino kas tai yra, tačiau niekada nėra naudojęsi šiomis paslaugomis. 5 proc. yra bandę vieną kitą kartą naudotis elektroninės bankininkystės paslaugomis, 7 proc. teigia, kad yra bandę ir ketina šiomis paslaugomis naudotis dažniau. 27 proc. apklaustųjų šiomis paslaugomis naudojasi nuolatos, reguliariai, 7 proc. mūsų šalies gyventojų naudojimasis elektroninės bankininkystės paslaugomis yra neatsiejama jų gyvenimo dalis.

Šiek tiek mažesnė dalis lietuvių naudojasi e-valdžios paslaugomis. 8 proc. teigia, kad yra vieną kitą kartą bandę naudotis šiomis paslaugomis, 7 proc. bandė ir ketina tai daryti ateityje dažniau, 14 proc. Lietuvos gyventojų nuolatos naudojasi e-valdžios paslaugomis, o 5 proc. teigia, kad tai neatsiejama jų gyvenimo dalis. Beveik penktadalis (19 proc.) apklaustųjų teigia nežinantys, kas tai yra e-valdžios paslaugos, 47 proc. žino, bet niekada nesinaudojo minėtomis paslaugomis.

„Nors Lietuvoje interneto skvarba artėja prie 70 proc., tačiau naudojimasis įvairiomis elektroninėmis paslaugomis auga ne taip greitai kaip interneto vartotojų skaičius. Akivaizdu, kad didesnė dalis internetą naudoja kaip informacijos paieškos arba bendravimo priemonę, ir vis dar maža dalis interneto vartotojų naudojasi e-bankininkystės, e-valdžios paslaugomis. Tikėtina, kad šių paslaugų naudojimas augs gan sparčiai, nes jauniausia amžiaus grupė, kur interneto vartojimas beveik šimtaprocentinis, aktyviau įsilieję į darbo rinką naudosis platesniu spektru elektroninių paslaugų“ – duomenis komentuoja RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Tyrimas parodė, kad tiek elektroninės bankininkystės, tiek e-valdžios paslaugomis dažniau naudojasi panaši socialinė grupė žmonių. Tai 25–44 metų amžiaus gyventojai, žmonės turintys aukštąjį išsimokslinimą, įmonių vadovai, savininkai, specialistai ir tarnautojai. E-valdžios paslaugomis dažniau naudojasi ir aukščiausias pajamas gaunantys Lietuvos gyventojai (per 1 101 Lt vienam šeimos nariui), ir šiek tiek žemesnes pajamas gaunantys asmenys (801–1100 Lt vienam šeimos nariui). E-bankininkystės paslaugomis dažniau naudojasi aukščiausias pajamas gaunantys Lietuvos gyventojai (per 1 101 Lt vienam šeimos nariui).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »