Finišuoja viešoji konsultacija dėl mokėjimų rinkos plėtros planų

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 27 d. antradienis

Šią savaitę mokėjimų rinkos dalyviai ir gyventojai dar gali pateikti pastabas ir pasiūlymus Lietuvos bankui dėl jo prieš tris mėnesius paskelbto Nacionalinės mokėjimų strategijos projekto, kuriame numatomi plataus užmojo tikslai.

„Šią vasarą Lietuvos bankas žengė precedento neturintį žingsnį mūsų šalyje – pasiūlė į mažmeninius mokėjimus pasižiūrėti strategiškai ir Nacionalinės mokėjimų strategijos projekte nurodė artimiausių ketverių metų svarbiausias šios srities veiklos kryptis ir prioritetus, siekdamas, kad elektroniniai atsiskaitymai taptų masiškai paplitę. Tai kritiškai svarbu mūsų šalies konkurencingumui ir žmonių gerovei. Valstybės, kurios mažiau naudos grynųjų, įgis didžiulį pranašumą šiame technologijų amžiuje,“ – sako Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

Strategijos projektą Lietuvos bankas paskelbė 2016 m. birželio 28 d. Tikimasi, kad, įdiegus strategijoje siūlomas priemones, Lietuvos gyventojai dažniau rinksis atsiskaityti elektroninėmis priemonėmis, o elektroninių mokėjimo operacijų skaičius, tenkantis vienam gyventojui, padidės daugiau kaip du kartus – nuo 145 operacijų (2015 m.) iki 300 operacijų (2020 m.).

Mokėjimų plėtros siekiams aptarti jau organizuota keliolika susitikimų su rinkos dalyviais, informaciniai seminarai ir diskusijos. Per viešą konsultaciją Lietuvos bankas siekia įsiklausyti į prekybininkų, gyventojų, viešojo sektoriaus, mokslo bendruomenės ir rinkos dalyvių nuomonę apie mokėjimo paslaugų perspektyvą šalyje.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »