Finišuoja viešoji konsultacija dėl mokėjimų rinkos plėtros planų

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 27 d. antradienis

Šią savaitę mokėjimų rinkos dalyviai ir gyventojai dar gali pateikti pastabas ir pasiūlymus Lietuvos bankui dėl jo prieš tris mėnesius paskelbto Nacionalinės mokėjimų strategijos projekto, kuriame numatomi plataus užmojo tikslai.

„Šią vasarą Lietuvos bankas žengė precedento neturintį žingsnį mūsų šalyje – pasiūlė į mažmeninius mokėjimus pasižiūrėti strategiškai ir Nacionalinės mokėjimų strategijos projekte nurodė artimiausių ketverių metų svarbiausias šios srities veiklos kryptis ir prioritetus, siekdamas, kad elektroniniai atsiskaitymai taptų masiškai paplitę. Tai kritiškai svarbu mūsų šalies konkurencingumui ir žmonių gerovei. Valstybės, kurios mažiau naudos grynųjų, įgis didžiulį pranašumą šiame technologijų amžiuje,“ – sako Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

Strategijos projektą Lietuvos bankas paskelbė 2016 m. birželio 28 d. Tikimasi, kad, įdiegus strategijoje siūlomas priemones, Lietuvos gyventojai dažniau rinksis atsiskaityti elektroninėmis priemonėmis, o elektroninių mokėjimo operacijų skaičius, tenkantis vienam gyventojui, padidės daugiau kaip du kartus – nuo 145 operacijų (2015 m.) iki 300 operacijų (2020 m.).

Mokėjimų plėtros siekiams aptarti jau organizuota keliolika susitikimų su rinkos dalyviais, informaciniai seminarai ir diskusijos. Per viešą konsultaciją Lietuvos bankas siekia įsiklausyti į prekybininkų, gyventojų, viešojo sektoriaus, mokslo bendruomenės ir rinkos dalyvių nuomonę apie mokėjimo paslaugų perspektyvą šalyje.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »