Jaunimui skirtoje virtualioje pamokoje – pinigų valdymo gudrybės

Publikuota: 2013 m. lapkričio 19 d. antradienis

Lietuvos bankas pagal finansinio švietimo iniciatyvą „Pinigų bitė“ pristato virtualią finansinio raštingumo pamoką – tris animuotus filmukus apie pagrindinius asmeninių finansų valdymo principus. Pamoka skirta studentams ir 9–12 klasių moksleiviams.

„Šiuose trumpuose filmukuose jaunimui patraukliai ir paprastai aiškiname, kodėl svarbu neišleisti visko, ką gauni, ir kaip išmintingai taupyti, kad galėtum įgyvendinti svajones. Taip pat patariame, kad skolintis verta tik atsakingai ir apgalvotai“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Ingrida Šimonytė.

Pasak I. Šimonytės, plečiantis finansinių produktų ir paslaugų spektrui ir prieinamumui, finansinio vaikų ir jaunimo švietimo bei praktinių įgūdžių poreikis tampa būtinybe – jau septynmečiai gali naudotis bankų kortelėmis, o abiturientams tenka priimti rimtus sprendimus dėl studijų paskolos. Tačiau tam, kad jauni žmonės galėtų tinkamai pasinaudoti finansų sektoriaus teikiamomis galimybėmis, jiems itin svarbu suprasti, kaip finansų paslaugų rinka veikia ir į ką būtina atkreipti dėmesį.

Virtualią pamoką sudaro trys 2–3 min. filmukai apie asmeninių finansų valdymą, skolinimąsi ir taupymą. Pamoką šią savaitę (iki lapkričio 24 d.) galima rasti specialioje projekto partnerio portalo DELFI paskyroje, o vėliau – „Pinigų bitės“ ir Lietuvos banko svetainėse. Įgytas žinias bus galima pasitikrinti sprendžiant finansinio raštingumo testą. Kviečiame dalyvauti!

2012 m. atlikto finansinio raštingumo ir elgsenos tyrimo duomenimis, šalies jaunimas stebi savo išlaidas, tačiau jiems sunkiai pavyksta išleisti mažiau, nei gauna, taupyti ar nusistatyti ilgalaikius finansinius tikslus. Kad esama finansinio išprusimo spragų, rodo ir tai, kad net 43 proc. 18–19 m. jaunuolių bent kartą per metus yra atsidūrę padėtyje, kai gaunamos pajamos nepadengė jų pragyvenimo išlaidų, ir dažniausiai (69 % atvejų) tai juos paskatindavo skolintis.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »