Jungiasi „Nordea“ ir DNB bankai Baltijos šalyse

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 25 d. ketvirtadienis

Didžiausia Šiaurės ir Baltijos šalių finansų grupė „Nordea“ ir didžiausia Norvegijos finansų grupė DNB susitarė sujungti veiklą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, pranešė bankai. Susitarimą dar turi patvirtinti bankų veiklą ir konkurenciją prižiūrinčios institucijos, tikimasi jog procesas bus baigtas 2017 metų antrąjį ketvirtį.

„Nordea“ tapo patikimu ir sėkmingu banku Baltijos regione, kur tvirtai užima trečiąją vietą rinkoje. Dabar atėjo laikas žengti naują žingsnį ir kurti ateities banką. Kartu mes būsime didesni, geografiškai padengsime didesnes teritorijas ir pasiūlysime platesnį produktų pasirinkimą   - visa tai leis mums tapti pagrindiniu banku klientams Baltijos šalyse“, – pranešime spaudai sako „Nordea“ Baltijos šalių bankininkystės vadovė Inga Skisaker.

„Daugiau nei 70 padalinių Baltijos šalyse turintis DNB sukūrė dinamišką, į klientą orientuotą veiklos modelį. Naujasis bankas bus geriau pasirengęs augančiai konkurencijai regione ir išnaudoti mastą”, – sakė DNB Baltijos šalių padalinio vadovas Matsas Wermelinas.

DNB ir „Nordea“ veiklos sritys Baltijos šalyse sutampa, o verslo bankininkystėje bankai puikiai papildo vienas kitą, rašoma pranešime.

Pasak jo, „Nordea“ susikūrė tvirtas pozicijas stambių verslo klientų segmente, o DNB yra stiprūs smulkaus ir vidutinio verslo segmente. Be to, bankai sustiprins savo pozicijas geografiškai – „Nordea“ yra stiprus Estijoje, DNB – Lietuvoje, o abu kartu užima tvirtas pozicijas Latvijoje.

„Nordea“ ir DNB Baltijos šalyse šiuo metu turi atitinkamai 1 300 ir 1 800 darbuotojų bei 8 mlrd. eurų ir 5 mlrd. eurų aktyvų.

DNB ir „Nordea“ suvienytame banke turės lygias balsavimo teises, tačiau ekonomiškai jų indėlis į banką skirsis, priklausomai nuo veiklos ir kapitalo apimčių prieš užbaigiant sandorį. Kol bus gauti visi reikalingi patvirtinimai, abu bankai veiks nepriklausomai ir tęs įprastinę veiklą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha