Klientai galės pervesti banke „Snoras“ saugotus vertybinius popierius

Publikuota: 2012 m. vasario 13 d. pirmadienis

Bankroto administratorius baigė nagrinėti nuosavybės teises į Lietuvos emitentų išleistų ir banke Snoras klientų vardu saugomus vertybinius popierius.
AB bankas SNORAS (toliau Bankas) vykdė tarpininkavimo veiklą ir buvo tam tikrų aktyvų, tokių kaip obligacijos ir vertybiniai popieriai, saugotoju konkrečių klientų vardu. Šie aktyvai saugomi specialiose sąskaitose konkrečių klientų vardu. Bankroto administratoriaus požiūriu, šie aktyvai priskiriami atitinkamiems klientams, o ne bankroto kapitalui. Pradėjus bankroto procedūras, Bankas jau nebegali būti saugotoju ir prižiūrėti saugomų sąskaitų. Todėl saugomi aktyvai klientų vardu turi būti pervesti į klientų nurodytas sąskaitas kitose finansinėse institucijose.

Bankas susisieks su kiekvienu klientu, kurio aktyvus Bankas saugo ir informuos klientus apie reikalavimą pervesti šiuos aktyvus. Bankas klientams pateiks formą, kurią jie turės užpildyti. Formoje kiekvienas klientas galės nurodyti naują pasirinktą finansinę instituciją, registruotą Lietuvos centriniame vertybinių popierių depozitoriume ir turinčia teisę saugoti vertybinius popierius, bei pareikalauti, kad jų aktyvai būtų pervedami naujam saugotojui. Bankui patvirtinus kliento teisę į aktyvus, jis įvykdys reikiamas pervedimo procedūras naujam saugotojui. Kai naujoji institucija patvirtins atitinkamų saugojimo dokumentų gavimą, Bankas perves aktyvus šiai institucijai.

Bankas maloniai prašo klientų nesiųsti kitų pretenzijų ar laiškų, susijusių su Banko saugomais vertybinių popierių aktyvais, kol Bankas pats nesusisiekė su klientu. Kitos pretenzijos nebus svarstomos tol, kol Bankas neįvykdys pirma minėtų procedūrų.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »