Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Publikuota: 2017 m. liepos 21 d. penktadienis

Nesvarbu, ar esate užkietėjęs monetų kolekcininkas, ar tik retkarčiais „medžiojate“ progines monetas, – siekdamas sužinoti visuomenės nuomonę ir lūkesčius kolekcinių ir proginių monetų klausimais, Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. 

„Pageidaujate nedidelio tiražo brangių, išskirtinių monetų, o gal patartumėte išleisti milijoną „pusantrokų“? Ką norėtumėte matyti monetos reverse – iškilias asmenybes, išskirtinius istorijos įvykius, sporto laimėjimus, gamtos įvairovę, o gal... unikalius technikos kūrinius? Mums rūpi numizmatų ir kitų žmonių, besidominčių lietuviškais pinigais, juos kolekcionuojančių, norai bei nuomonė – tai leis apsispręsti, kurią kryptį pasirinkti, nuo to priklausys, iš ko bus kaldinamos monetos, koks bus jų tiražas, forma, kaina, leidimo dažnis“, – sako Lietuvos banko Monetų kūrimo komisijos pirmininkas, Grynųjų pinigų departamento direktorius Deivis Stankevičius.

Jis pažymėjo, kad Lietuvos bankas siekia kuo didesnio visuomenės įsitraukimo visose monetų kūrimo stadijose – nuo temos, idėjos atrinkimo iki pinigo sukūrimo. Dėl to kviečia būti aktyvius ir išsakyti savo pageidavimus ir pasiūlymus dėl monetų kūrimo strategijos projekto – jie laukiami el. paštu gpd@lb.lt arba pateikiant pasiūlymą banko svetainėje ir užpildant iki šių metų rugsėjo 30 d.

Taip pat visi, norintys pasisakyti dėl monetų kūrimo tikslų, krypčių ir priemonių, laukiami Lietuvos banko diskusijose, kurios vyks:  

•    2017 m. rugsėjo 20 d. 14 val. Totorių g. 4, Vilniuje, 
•    2017 m. rugsėjo 22 d. 10 val. Žirmūnų g. 151, Vilniuje. 

Norintys dalyvauti kviečiami iš anksto registruotis.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Skaitmeniniais bankais 2021 m. naudosis 3 mlrd. žmonių

Žmonės vis labiau vertina skaitmeninius bankus dėl patogumo atlikti finansines operacijas greitai, per įvairius renginius ir iš bet kurios vietos. skaityti »

SEB banko privačiosios bankininkystės paslaugos – geriausios Lietuvoje

Įtakingas tarptautinis kapitalo ir finansų rinkas analizuojantis žurnalas „Euromoney“ penktą kartą aukščiausia vieta už privačiosios bankininkystės paslaugas Lietuvoje įvertino SEB banką. skaityti »

Australijoje bus galima susimokėti piršto atspaudu arba asmenuke

„Mastercard“ paskelbė, kad naudos programą „Mastercard Identity Check“ įgyvendinti biometriniams atsiskaitymams Australijoje. skaityti »

Vienoje atidarytas pirmasis pasaulyje bitkoinų bankas

Pirmajame bitkoinų banke klientai gali išsikeisti grynuosius pinigus į bitkoinus, taip pat sužinoti visą rūpimą informaciją apie skaitmeninę valiutą. skaityti »

Sukurta plastikinė NFC kortelė

Žymi žaidimų kortelių ir stalo žaidimų gamintoja „Cartamundi“ kartu su nanoelektronikos tyrimų centru „Imec“ ir bendrove „Holst Centre“ pristatė pirmą pasaulyje NFC kortelę, pagamintą iš plastiko. skaityti »

Anglijoje traukinių bilietus pakeis biometrijos sistema

Didžiosios Britanijos geležinkelio bendrovė „Chiltern Railways“ jau pusmetį kuria technologiją, kuri leistų keleiviams patogiau važinėti traukiniais atsisakant bilietų. skaityti »

Brangiausias pasaulio bankas – Kinijos pramonės ir prekybos bankas

Kinijos pramonės ir prekybos bankas nukonkuravo Amerikos banką „Wells Fargo“. skaityti »

SEB bankas pristato naują išskirtinių privilegijų kredito kortelę „MasterCard World Elite“

SEB banko klientai pirmieji Lietuvoje jau gali įsigyti naują išskirtinių privilegijų kredito kortelę „MasterCard World Elite“, o banko privačiosios bankininkystės klientai ja galės naudotis kartu su paslaugų planu „Elite“. skaityti »

Populiarėja skaitmeniniai bankai

Viena iš svarbiausių 2017 metų bankinio sektoriaus tendencijų – skaitmeninių bankų populiarėjimas. Prognozuojama, kad skaitmenizacija bankų sektoriuje iš esmės pakeis paties banko pobūdį. skaityti »

„Google“ baigė testuoti atsiskaitymą be jokių priemonių

„Google“ pranešė, kad 2017 m. vasario 8 d. baigia savo atsiskaitymo programos „Hands Free“ eksperimentą. skaityti »