Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Publikuota: 2017 m. liepos 21 d. penktadienis

Nesvarbu, ar esate užkietėjęs monetų kolekcininkas, ar tik retkarčiais „medžiojate“ progines monetas, – siekdamas sužinoti visuomenės nuomonę ir lūkesčius kolekcinių ir proginių monetų klausimais, Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. 

„Pageidaujate nedidelio tiražo brangių, išskirtinių monetų, o gal patartumėte išleisti milijoną „pusantrokų“? Ką norėtumėte matyti monetos reverse – iškilias asmenybes, išskirtinius istorijos įvykius, sporto laimėjimus, gamtos įvairovę, o gal... unikalius technikos kūrinius? Mums rūpi numizmatų ir kitų žmonių, besidominčių lietuviškais pinigais, juos kolekcionuojančių, norai bei nuomonė – tai leis apsispręsti, kurią kryptį pasirinkti, nuo to priklausys, iš ko bus kaldinamos monetos, koks bus jų tiražas, forma, kaina, leidimo dažnis“, – sako Lietuvos banko Monetų kūrimo komisijos pirmininkas, Grynųjų pinigų departamento direktorius Deivis Stankevičius.

Jis pažymėjo, kad Lietuvos bankas siekia kuo didesnio visuomenės įsitraukimo visose monetų kūrimo stadijose – nuo temos, idėjos atrinkimo iki pinigo sukūrimo. Dėl to kviečia būti aktyvius ir išsakyti savo pageidavimus ir pasiūlymus dėl monetų kūrimo strategijos projekto – jie laukiami el. paštu gpd@lb.lt arba pateikiant pasiūlymą banko svetainėje ir užpildant iki šių metų rugsėjo 30 d.

Taip pat visi, norintys pasisakyti dėl monetų kūrimo tikslų, krypčių ir priemonių, laukiami Lietuvos banko diskusijose, kurios vyks:  

•    2017 m. rugsėjo 20 d. 14 val. Totorių g. 4, Vilniuje, 
•    2017 m. rugsėjo 22 d. 10 val. Žirmūnų g. 151, Vilniuje. 

Norintys dalyvauti kviečiami iš anksto registruotis.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Paskelbti nauji mobiliosios bankininkystės standartai

Tarptautinė standartizacijos organizacija išleido naują naudojimosi finansinėmis paslaugomis specifikaciją. skaityti »

Australijoje susimokėti bus galima patvirtinant tapatybę balsu

Australijos bankas ANZ netrukus pradės bandyti atsiskaitymų patvirtinimo balsu sistemą, kuri veiks per mobilųjį telefoną. skaityti »

Apsipirkti „Amazon“ bus galima ir neturint banko kortelės

„Amazon“ paskelbė pradėjusi teikti paslaugą „Amazon Cash“ tiems pirkėjams, kurie nori apsipirkti interneto parduotuvėje Amazon.com, tačiau neturi kreditinės kortelės. skaityti »

Anglijos bankas pinigų gamybai ruošiasi naudoti palmių aliejų

Po kritikos dėl gyvūnų taukų panaudojimo gaminant plastikinę 5 svarų sterlingų kupiūrą Anglijos bankas svarsto galimybę 20 svarų sterlingų kupiūros gamybai naudoti palmių aliejų. skaityti »

Estija išleis du kolekcinius eurus

Estijos banko stebėtojų taryba patvirtino dviejų atminties monetų dizainą. skaityti »

60 proc. europiečių per internetą apsiperka bent kartą per mėnesį

Kas ketvirtas prieigą prie interneto turintis europietis interneto parduotuvėje apsiperka bent kartą per savaitę. skaityti »

Futbolininkai baudas susimokės savo marškinėliais

„Mastercard“ bekontakčio atsiskaitymo technologija bus integruota į futbolo teisėjų korteles ir žaidėjų marškinėlius, kad pastarieji galėtų susimokėti už baudas tiesiog žaidimo lauke. skaityti »

Europos pirkėjai nebesidomi skaitmenine valiuta

Neseniai „Mastercard“ atliktas tyrimas rodo, kad Europos pirkėjai nenoriai naudojasi skaitmenine valiuta. skaityti »

Amerikoje grynuosius pinigus iš bankomato jau galima išsiimti be banko kortelės

Amerikos bankas „Wells Fargo & Co“ pasiūlė klientams galimybę išsiimti grynuosius pinigus iš bankomatų be banko kortelių, naudojantis vien išmaniuoju telefonu. skaityti »

Latvijos bankas išleido eurą su pirštine

Latvija išleido kolekcinę monetą, iliustruojančią pasaką apie pirštinaitę. skaityti »