Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą

Publikuota: 2017 m. lapkričio 8 d. trečiadienis

Lapkričio 8 dieną Lietuvos bankas išleido 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui.

Tai ketvirtoji kolekcinė eurų moneta, kuria įamžinamas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldas.

„Leisdamas kolekcines monetas, Lietuvos bankas siekia pagerbti iškilias istorines asmenybes ir jų nuveiktus darbus – būtent toks yra ir Pranciškus Skorina. Jo Biblijos vertimui į vieną iš Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje vartotų kalbų šiemet sukanka 500 metų, Skorinos išverstos ir išleistos Biblijos pasirodymas buvo itin svarbus įvykis to meto kultūriniame gyvenime“, – pristatydamas monetą sakė Lietuvos banko monetų kūrimo komisijos pirmininkas Deivis Stankevičius.

Šios kolekcinės monetos briaunoje įrašyta data ir miestas, kur buvo išleista Biblija – 1517 m., Praha. Prie monetos išleidimo finansiškai prisidėjo ir keli Vilniaus pirkliai. Praėjus keleriems metams, Skorina leidyboje sukauptą patirtį pritaikė persikėlęs į Vilnių, kur įkūrė spaustuvę ir tapo spaudos pradininku Lietuvoje.

Lietuvos bankas yra išleidęs beveik 20 kolekcinių monetų, skirtų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriniam, kultūriniam paveldui ir to meto asmenybėms įamžinti.

Pristatyme dalyvaus Lietuvos banko monetų kūrimo komisijos pirmininkas Deivis Stankevičius, monetos dailininkas Rolandas Rimkūnas, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Darius Kuolys.

Nuo lapkričio 8 d. monetą bus galima įsigyti Lietuvos banko kasose (Žirmūnų g. 151 Vilniuje ir Maironio g. 25 Kaune). Moneta nukaldinta 3 000 tiražu. Monetos išleidimo dieną ir kitą dieną Lietuvos banko kasos dirbs ilgiau ­­– Vilniuje abi dienas iki 17 val., o Kaune lapkričio 8 dieną iki 17 val., lapkričio 9 dieną iki 18 val.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai