LR taupymo lakštai – DNB banke

Publikuota: 2012 m. gegužės 30 d. trečiadienis

Nuo gegužės 29 dienos gyventojai gali įsigyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės taupymo lakštų ir DNB banke. Šių Vyriausybės vertybinių popierių, už kuriuos priklausomai nuo trukmės mokamos 2,3–2,5 proc. metinės palūkanos, galima įsigyti banko padaliniuose visoje Lietuvoje arba naudojantis banku internete.

„Taupymo lakštai naudingi visiems: gyventojams, valstybei ir bankui. Gyventojai, ieškantys saugios ir pelningos alternatyvos banko indėliams, dalį santaupų gali investuoti į taupymo lakštus ir tai padaryti čia pat, banke. Valstybei tenka mažiau skolintis užsienyje, o išmokamos palūkanos lieka šalies gyventojams. Tai naudinga ir bankui, nes turėdami platų aptarnavimo tinklą galime čia pat pasiūlyti klientams dar vieną veiksmingą taupymo būdą", – taupymo lakštų pranašumus komentavo DNB banko valdybos narys ir prezidento pavaduotojas Šarūnas Nedzinskas.

Taupymo lakštai – tai Vyriausybės leidžiami skolos vertybiniai popieriai, kurių palūkanas ir išpirkimą garantuoja valstybė. Ji skolinasi iš gyventojų išleisdama taupymo lakštus (indėlius), o gautais pinigais finansuoja viešąsias paslaugas, kuriomis visi naudojamės.

Dabar DNB banke galima įsigyti vienų ir dvejų metų trukmės taupymo lakštų litais, už juos atitinkamai mokamos 2,3 proc. ir 2,5 proc. metinės palūkanos. Šių lakštų įsigyti banke galima iki birželio 11 d. (imtinai) . Jų įsigiję gyventojai galės pasinaudoti pirmalaikio taupymo lakštų išpirkimo galimybe – parduoti juos anksčiau laiko iš anksto nustatytomis dienomis ir neprarasti už laikotarpį sukauptų palūkanų. Taupymo lakštai itin patikima investavimo priemonė – indėliai bankuose draudžiami iki 100 tūkst. EUR, o taupymo lakštams jokių apribojimų nėra – visa suma garantuojama valstybės.

Nominali vieno taupymo lakšto vertė – 100 litų, minimalus kiekis perkant DNB banko padaliniuose – 10 vnt. (1000 Lt), banke internete galima įsigyti ir 1 vnt. (100 Lt). Perkant taupymo lakštus jokie papildomi komisiniai, vertybinių popierių saugojimo ar lėšų išgryninimo iš DNB banko sąskaitos mokesčiai netaikomi.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »