Lietuva įvykdė visas teisines sąlygas kelyje į visavertę narystę Bankų sąjungoje

Publikuota: 2015 m. lapkričio 26 d. ketvirtadienis

Seimas priėmė paskutinius įstatymų pakeitimus, kuriais buvo įvykdytos teisinės sąlygos, užtikrinančios visavertį Lietuvos dalyvavimą Bankų sąjungoje.

„Po Seimo sprendimų įgyvendinome visus reikalavimus, kad Lietuva galėtų pasinaudoti visomis  Bankų sąjungos teikiamomis galimybės ir privalumais. Ši narystė sustiprins mūsų šalies finansų stabilumą bei indėlininkų finansinį saugumą“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius. Susitarimai dėl kertinių Bankų sąjungos elementų buvo pasiekti per Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai 2013 metų II pusmetį.

Finansų ministerijos kartu su Lietuvos banku parengtais teisės aktais į nacionalinę teisę buvo perkeltos Bankų sąjungos pagrindo – Europos Sąjungos Bendro pertvarkymo mechanizmo reglamento, Bankų gaivinimo ir pertvarkymo ir Indėlių garantijų sistemų direktyvų – nuostatos, kuriomis stiprinamas finansų sistemos stabilumas ir indėlininkų teisių apsauga. Numatytos priemonės leis veiksmingai spręsti bankų ir kitų didelių finansų įstaigų nemokumo atvejus, tam naudojant pačių finansų įstaigų, o ne mokesčių mokėtojų pinigus, tuo pačiu garantuojant indėlininkams, kad, esant poreikiui, būtų greitai išmokėtos draudimo išmokos.

Įstatymų dėl Lietuvos dalyvavimo Bankų sąjungoje paketą sudarė 2 pagrindiniai ir 14 lydinčiųjų įstatymų projektų bei tarpvyriausybinio Susitarimo dėl įnašų į Bendrą pertvarkymo fondą pervedimo ir sujungimo įstatymas.

Šaltinis: finmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »