Lietuvos bankas stiprins konkurenciją, šalins administracinius barjerus finansų rinkoje, didins efektyvumą

Publikuota: 2017 m. sausio 10 d. antradienis

Lietuvos banko valdyba patvirtino strategines 2017–2020 m. veiklos kryptis, naujai apibrėždama organizacijos misiją ir konkrečius tikslus. Juos įgyvendinęs Lietuvos bankas taptų vienu efektyviausių centrinių bankų Šiaurės ir Baltijos šalių regione.

„Artimiausių ketverių metų Lietuvos banko strategines kryptis sieja vienas bendras pagrindas – kurti naudą visuomenei. Pasirinktų krypčių esmę nusako penki raktiniai žodžiai: kompetencija, konkurencija, grąža, partnerystė ir efektyvumas. Jas nusibrėžę numatėme ir konkrečius uždavinius bei aiškius kriterijus, kuriais matuosime pasiektą rezultatą“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, pabrėždamas banko siekį būti pažangiu, iniciatyviu ir atviru Eurosistemos banku.

Lietuvos banko strateginės kryptys 2017–2020 m.

Kompetencija. Lietuvos bankas didins savo kaip kompetencijos centro ekonomikosir finansų klausimais vaidmenį. Tam numatoma padidinti organizacijos analitinį potencialą, sustiprinti tiriamąją veiklą ir reputaciją ekonomikos bei finansų srityje tiek Lietuvoje, tiek ir tarptautiniu mastu, plėsti ekonominės minties sklaidą, kuri padėtų priimti racionalius sprendimus ir spręsti esmines ekonomikos problemas.

Konkurencija. Dirbsime, kad būtų sukurta konkurencinga ir pažangi mokėjimų rinka Lietuvoje, sudaryta palanki aplinka inovatyviems finansinių paslaugų teikimo modeliams veikti. Tai bus užtikrinama plečiant rinkos dalyvių galimybes naudotis Lietuvos banko mokėjimų sistemos infrastruktūra. Kartu bus tobulinama ir pati infrastruktūra, plėtojami ir populiarinami momentiniai mokėjimai. Siekiama, kad 2020 m. vienam šalies gyventojui tenkantis atsiskaitymų ne grynaisiais pinigais skaičius padvigubėtų iki 300. Be to, krypties sėkmė bus vertinama atsižvelgiant į elektroninių mokėjimų tarp rinkos dalyvių dalį ir vartotojų pasitenkinimą pačia mokėjimų rinka.

Grąža. Siekiant įveikti žemų palūkanų normų ir kitus iššūkius, numatoma plėsti investavimo strategijas, stiprinti rizikų valdymą. Atsižvelgdamas į investicinę aplinką ir riziką, Lietuvos bankas siekia uždirbti kuo didesnę investicijų grąžą, kad būtų padengiamos veiklos išlaidos ir pelnas pervedamas į valstybės biudžetą.

Partnerystė. Lietuvos bankas numato tapti inovacijas ir tvarų finansų rinkos augimą skatinančiu finansų sektoriaus partneriu. Mažinant administracinius barjerus, bus siekiama, kad finansų rinkos dalyviai priežiūrą ir reguliacinę aplinką vertintų kaip palankią. Bus siekiama, kad Lietuva būtų įvertinta kaip finansinių technologijų centras Šiaurės ir Baltijos šalių regione.

Efektyvumas. Lietuvos bankas sieks būti vienu iš trijų efektyviausių centrinių bankų Šiaurės ir Baltijos šalių regione. Efektyvinant veiklos procesus ir įgyvendinant pokyčius, veiklos išlaidas numatoma sumažinti 20 proc.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »