Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą ir NATO 10-mečiui atminti – naujasis apyvartinių monetų rinkinys

Publikuota: 2014 m. kovo 31 d. pirmadienis

Į apyvartą išleistas 2014 metų laidos Lietuvos Respublikos apyvartinių monetų numizmatinis rinkinys su atminimo ženklu, skirtu Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą ir NATO 10-mečiui. Atminimo ženkle stilizuotai įamžinti Europos Sąjungos ir NATO logotipai, šalių narių pavadinimai, Lietuvos narystės šiose organizacijose atmintinos datos.

2004 m. Lietuva kartu su Latvija ir Estija tapo dviejų organizacijų nare: kovo 29 d. – Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO), gegužės 1 d. – Europos Sąjungos (ES) nare.

„Narystė šiose organizacijose po nepriklausomybės atkūrimo buvo svarbiausias strateginis Lietuvos tikslas, dėl jo buvo pasiektas platus politinis konsensusas ir jam įgyvendinti buvo mobilizuoti šalies politiniai, diplomatiniai ir analitiniai ištekliai. Narystė ES ir NATO ne tik simbolizavo Lietuvos „sugrįžimą“ į Europą bei įsitvirtinimą transatlantinėje bendrijoje, bet ir turėjo būti svari priemonė šalies valstybingumui sustiprinti ir apsaugoti nuo išorės grėsmių“, – pažymi prof. dr. Ramūnas Vilpišauskas, sukūręs tekstą naujajam monetų rinkiniui.

Numizmatinį rinkinį sudaro 10, 20 ir 50 ct, 1, 2 ir 5 Lt nominalo apyvartinės monetos bei atminimo ženklas, kurių plokštumos ir reljefo paviršius yra blizgus (BU).

Numizmatinio rinkinio tiražas – 4 000 vnt. Monetas nukaldino Lietuvos monetų kalykla.

Numizmatinį rinkinį, kainuojantį 45 litus, galima įsigyti Lietuvos banko kasose Vilniuje (Totorių g. 2/8 ir Žirmūnų g. 151) ir Kaune (Maironio g. 25) arba užsisakyti per Lietuvos banko interneto svetainę.

Lietuvos bankas jau yra išleidęs vienuolika numizmatinių rinkinių: 1991, 2000, 2003, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 ir 2014 m.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »