Mobiliosiomis finansinėmis paslaugomis nori naudotis tik 15 proc. europiečių

Publikuota: 2015 m. spalio 12 d. pirmadienis

Konsultavimo bendrovės „Ovum“ duomenimis, tik apie 15 proc. europiečių nori naudotis mobiliosiomis finansinėmis paslaugomis. Bendrovė apklausė 8,5 tūkstančio gyventojų iš 17-os šalių.

Tendencijos buvo stebimos bemaž visose Europos Sąjungos šalyse, išskyrus kai kurias valstybes, kurios ypač aktyviai pereina prie mokėjimo priemonių, skirtų negryniesiems pinigams, pvz., Švedijoje, kur 30 proc. gyventojų suinteresuoti mobiliosiomis finansinėmis paslaugomis.

Mobilieji atsiskaitymai nepopuliarūs dažniausiai dėl to, kad tiesiog trūksta informacijos apie tokias paslaugas. Beveik 50 proc. apklaustųjų arba nežino apie mobiliųjų paslaugų egzistavimą jų šalyje, arba yra kažką girdėję, bet nebandę. 75 proc. asmenų, turinčių sąskaitas bankuose, atsakė, kad iš viso nėra naudojęsi mobiliosiomis finansinėmis paslaugomis.

Kokiose srityse žmones norėtų naudotis mobiliosiomis paslaugomis? 15 proc. teigia, kad per mobilųjį telefoną jiems būtų patogu susimokėti už medicinos ir mokymosi paslaugas. 17 proc. norėtų tokiu būdu įsigyti transporto bilietus. 18 proc. – atsiskaityti už pirkinius ir susimokėti sąskaitas restoranuose.

Kas paskatintų žmones naudotis mobiliosiomis finansinėmis paslaugomis? 45 proc. apklaustųjų teigia, kad jiems svarbus pinigų pervedimo saugumas. 44 proc. norėtų, kad mobilieji atsiskaitymai būtų prieinami daugumoje prekybos vietų. 37 proc. suinteresuoti akcijomis ir nuolaidomis. 32 proc. nurodė žemus komisinius, 30 proc. svarbu, kad būtų paprasta ir patogu naudotis tokiomis paslaugomis.

Nuolaidos ir akcijos labiausiai skatina žmones išmėginti atsiskaitymą per mobilųjį telefoną. Tai rodo Didžiosios Britanijos pavyzdys. Į nuolaidas sureaguoja 50 proc. gyventojų.

Šaltinis: payspacemagazine.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »