Mokėjimo paslaugų teikėjai ir įmonės, surenkančios lėšas pagal specialias įmokų formas internetinėje bankininkystėje, galės efektyviau veikti pasinaudoję nauju įmokų surinkimo standartu, kurį paskelbė Lietuvos standartizacijos departamentas.
Mokėjimo paslaugų teikėjai ir įmonės, surenkančios lėšas pagal specialias įmokų formas internetinėje bankininkystėje, galės efektyviau veikti pasinaudoję nauju įmokų surinkimo standartu, kurį paskelbė Lietuvos standartizacijos departamentas. Patvirtintas standartizuotas sprendimas ne tik padės užtikrinti teisės aktų reikalavimų laikymąsi, bet ir suteiks papildomos naudos įmonėms.
„Įmonėms ir mokėjimo paslaugų teikėjams pavyko rasti bendrą sprendimą, kaip pakeisti pasenusią ir teisės aktų neatitinkančią įmokų surinkimo praktiką. Nauja techninė specifikacija leis įmonėms surinkti pagal specialias formas mokamas įmokas į vieną sąskaitą, nesvarbu pas kurį mokėjimo paslaugų teikėją sąskaitą būtų atsidaręs mokėtojas. Kitas buvusias kliūtis įmonėms pasinaudoti „vieno langelio“ galimybe visiškai panaikino atnaujintas Mokėjimų įstatymas“, – sakė Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.
Jis pažymėjo, kad nauja teisinė aplinka ir naujas įmokų surinkimo standartas leidžia įmonėms sumažinti sutarčių su paslaugų teikėjais skaičių, lengviau pakeisti paslaugų teikėjus ir padidina įmonių derybinę galią tariantis dėl įmokų paslaugos įkainių.
Pakeistame Mokėjimų įstatyme nustatyta, kad lėšų įskaitymo į sąskaitą įkainis negalės skirtis priklausomai nuo mokėtojo banko. Taip pat nustatyta, kad gyventojai galės naudotis pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslauga už reguliuojamą kainą, ji apims ir įmokų mokėjimus į bet kurį banką ar kitą mokėjimo paslaugų teikėją.
Numatoma, kad Lietuvos standartizacijos departamento patvirtinta techninė specifikacija „Kredito pervedimai. Įmokų surinkimas“ rinkoje bus galutinai įdiegta ir įmonių visavertiškai naudojama jau nuo 2017 m. balandžio 1 d. Bankai ir kiti mokėjimo paslaugų teikėjai, atsižvelgdami į tai, kad įmonėms reikės laiko įmokų paslaugos pakeitimams testuoti, savo sistemose visus pakeitimus turėtų įdiegti ne vėliau kaip šių metų pabaigoje.
Šią techninę specifikaciją gali naudoti visi mokėjimo paslaugų teikėjai ir suinteresuotos įmonės. Su dokumentu susipažinti galima Lietuvos standartizacijos departamento elektroninėje svetainėje.