Pagal JEREMIE programą SEB bankas jau suteikė 212 mln. litų paskolų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Pagal JEREMIE („Joint European Resources for Micro to Medium Enterprises“) programą SEB bankas palankiomis sąlygomis labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms ar verslo subjektams jau suteikė 274 paskolas, kurių bendra vertė 212 mln. litų. Pusę įmonei skolinamos sumos skiria SEB bankas, kitą pusę — INVEGOS fondas, kuris valdo dalį JEREMIE kontroliuojančio fondo priemonių.

„SEB bankas nuolat finansuoja labai mažas, mažas ir vidutines Lietuvos įmones. JEREMIE programa  suteikia mums galimybę prisidėti prie spartesnės šio sektoriaus plėtros, kadangi galime įmonėms skolinti lėšas patrauklesnėmis negu įprastomis sąlygomis“, — sako SEB banko prezidento pavaduotojas  Mažmenininės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.

Pasak V. Doveikos, net 80 proc. paskolų sumos teko labai mažoms ir mažoms įmonėms. Daugiausiai paskolų suteikta Vilniuje ir Kaune, tačiau aktyvumu taip pat išsiskiria Alytus ir Klaipėda.

„Apdirbamosios pramonės, prekybos ir paslaugų sektoriams atstovaujančioms įmonėms suteikėme beveik po lygiai paskolų. 45 proc. jų buvo skirtos apyvartinėms lėšoms, 55 proc. — investiciniams projektams finansuoti“, — sakė V. Doveika.

SEB bankas teikia paskolas pagal JEREMIE programą nuo 2010 metų. Šios paskolos teikiamos Lietuvoje registruotoms ir ūkinę veiklą vykdančioms įmonėms, išskyrus žemės ūkio ir žuvininkystės šakų bendroves. Lėšos gali būti skiriamos investiciniams projektams įgyvendinti ir apyvartiniam kapitalui papildyti. Norint gauti finansavimą pagal šią programą, įmonėje turi dirbti ne daugiau kaip 250 darbuotojų, o metų pajamos neturi viršyti 138 mln. litų. Didžiausia paskola yra 16,57 mln. litų, ilgiausias paskolos grąžinimo laikotarpis — septyneri metai.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »