Pasaulyje populiarėja neobankai

Publikuota: 2016 m. sausio 19 d. antradienis

Pastaruoju metu plinta terminas „neobankas“. Kas tai? Visų pirma „neo“ reiškia „naujas“, taigi tai atnaujintas, modernizuotas bankas. Kadangi XXI amžiuje žodis „modernus“ reiškia skaitmenizuotas, tai neobankas yra interneto bankas, nebeturintis realių skyrių. Toks bankas paslaugas teikia per mobiliąsias programėles ir internetą.

Didžiojoje Britanijoje dar yra paplitęs terminas „challenger bank“ (išvertus iš anglų – „prieštaraujantis“), kadangi šie bankai visų pirma pradėjo teikti paslaugas tiems klientams, kurių netenkino aptarnavimas įprastuose bankų skyriuose.

Neobankai – tai finansinės įstaigos, veikiančios tik per internetą ir besispecializuojančios elektroninės komercijos srityje. Neobanko teikiamos paslaugos priklauso nuo ekonominio ir technologinio šalies išsivystymo lygio, įstatyminės bazės ir bankinės srities brandos. Šiuose bankuose teikiamos įprastos bankinės paslaugos (kapitalo valdymo, investavimo, depozitų ir kt.), taip pat ir naujos (P2P kreditavimo, virtualiųjų valiutų, robotų konsultantų panaudojimo).

Neobankas leidžia bankui mažinti išlaidas (nereikia biurų, popierinių dokumentų), paspartinti aptarnavimą, pasiūlyti pigesnių tarifų.  Klientas, naudodamasis neobanku, taupo laiką, taip pat išlaidas, nes tokio banko paslaugos pigesnės. Be to, interneto naudotojams bankas suteikia papildomų paslaugų, pvz., galimybę valdyti savo asmeninius finansus, pensinį fondą ir kt.

Tokie modernūs bankai pasaulyje sparčiai populiarėja. 2015 m. vasarą Anglijos bankas pirmą kartą išdavė licenciją mobiliajam bankui „Atom Bank“. Jau lapkritį Ispanijos bankas BBVA investavo į „Atom Bank“ 45 mln. svarų sterlingų ir tapo stambiausiu jo investuotoju (29,5 pro. dalis). Per 18-a banko veiklos mėnesių į banką įplaukė dar 135 mln. svarų sterlingų.

Interneto bankas „ING Direct“, tapęs populiariausiu skaitmeniniu Ispanijos banku, gali pasigirti, kad jo klientų balansas iki 2015 m. vasaros sudarė per 27,5 mlrd. eurų. Jis didesnis už kai kurių tradicinių Ispanijoje veikiančių užsienio bankų. Ispanijos skaitmeninių bankų klientų skaičius auga rekordiniais tempais. „ING Direct“ metinis balansas padidėjo 11 proc., „EVO Banco“ – 21 proc., o lėšų prieaugiu gali pasigirti „Bancopopular-e“, kuriame pinigų klientų sąskaitose skaičius išaugo 578 proc. nuo 305 mln. eurų 2014 metais iki 2 mlrd. 2015 m.

Žymiausi ir populiariausi pasaulio neobankai:

1.         „Atom Bank“ (Didžioji Britanija)

2.         „Number26“ (Vokietija)

3.         „Nemea“ (Malta)

4.         „Fidor bank“ (Vokietija)

5.         „Saxo bank“ (Danija)

6.         „Sberbank Direct“ ir „VTB Direct“ (Vokietija)

7.         „MoneyFarm“ (Italija)

8.         „TransferWise“ (Didžioji Britanija)

9.         „Kreditech“  (Vokietija)

10.       „Monese“ (Didžioji Britanija)

11.       „Jiffi“ (Italija)

12.       „Mintos“ (Latvija)

Šaltinis: banks.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »