Pasaulyje populiarėja neobankai

Publikuota: 2016 m. sausio 19 d. antradienis

Pastaruoju metu plinta terminas „neobankas“. Kas tai? Visų pirma „neo“ reiškia „naujas“, taigi tai atnaujintas, modernizuotas bankas. Kadangi XXI amžiuje žodis „modernus“ reiškia skaitmenizuotas, tai neobankas yra interneto bankas, nebeturintis realių skyrių. Toks bankas paslaugas teikia per mobiliąsias programėles ir internetą.

Didžiojoje Britanijoje dar yra paplitęs terminas „challenger bank“ (išvertus iš anglų – „prieštaraujantis“), kadangi šie bankai visų pirma pradėjo teikti paslaugas tiems klientams, kurių netenkino aptarnavimas įprastuose bankų skyriuose.

Neobankai – tai finansinės įstaigos, veikiančios tik per internetą ir besispecializuojančios elektroninės komercijos srityje. Neobanko teikiamos paslaugos priklauso nuo ekonominio ir technologinio šalies išsivystymo lygio, įstatyminės bazės ir bankinės srities brandos. Šiuose bankuose teikiamos įprastos bankinės paslaugos (kapitalo valdymo, investavimo, depozitų ir kt.), taip pat ir naujos (P2P kreditavimo, virtualiųjų valiutų, robotų konsultantų panaudojimo).

Neobankas leidžia bankui mažinti išlaidas (nereikia biurų, popierinių dokumentų), paspartinti aptarnavimą, pasiūlyti pigesnių tarifų.  Klientas, naudodamasis neobanku, taupo laiką, taip pat išlaidas, nes tokio banko paslaugos pigesnės. Be to, interneto naudotojams bankas suteikia papildomų paslaugų, pvz., galimybę valdyti savo asmeninius finansus, pensinį fondą ir kt.

Tokie modernūs bankai pasaulyje sparčiai populiarėja. 2015 m. vasarą Anglijos bankas pirmą kartą išdavė licenciją mobiliajam bankui „Atom Bank“. Jau lapkritį Ispanijos bankas BBVA investavo į „Atom Bank“ 45 mln. svarų sterlingų ir tapo stambiausiu jo investuotoju (29,5 pro. dalis). Per 18-a banko veiklos mėnesių į banką įplaukė dar 135 mln. svarų sterlingų.

Interneto bankas „ING Direct“, tapęs populiariausiu skaitmeniniu Ispanijos banku, gali pasigirti, kad jo klientų balansas iki 2015 m. vasaros sudarė per 27,5 mlrd. eurų. Jis didesnis už kai kurių tradicinių Ispanijoje veikiančių užsienio bankų. Ispanijos skaitmeninių bankų klientų skaičius auga rekordiniais tempais. „ING Direct“ metinis balansas padidėjo 11 proc., „EVO Banco“ – 21 proc., o lėšų prieaugiu gali pasigirti „Bancopopular-e“, kuriame pinigų klientų sąskaitose skaičius išaugo 578 proc. nuo 305 mln. eurų 2014 metais iki 2 mlrd. 2015 m.

Žymiausi ir populiariausi pasaulio neobankai:

1.         „Atom Bank“ (Didžioji Britanija)

2.         „Number26“ (Vokietija)

3.         „Nemea“ (Malta)

4.         „Fidor bank“ (Vokietija)

5.         „Saxo bank“ (Danija)

6.         „Sberbank Direct“ ir „VTB Direct“ (Vokietija)

7.         „MoneyFarm“ (Italija)

8.         „TransferWise“ (Didžioji Britanija)

9.         „Kreditech“  (Vokietija)

10.       „Monese“ (Didžioji Britanija)

11.       „Jiffi“ (Italija)

12.       „Mintos“ (Latvija)

Šaltinis: banks.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »