Pelningas Šiaulių banko ketvirtis

Publikuota: 2011 m. balandžio 14 d. ketvirtadienis

Per 2011 metų pirmąjį ketvirtį Šiaulių bankas uždirbo 3,1 mln. litų, o Šiaulių banko grupė – 3,3 mln. litų neaudituoto grynojo pelno. Tuo tarpu praėjusių metų pirmąjį ketvirtį bankas patyrė 6,9 mln. litų, o banko grupė – 8,1 mln. litų nuostolio.

Šiaulių banko pelnas iš pagrindinės veiklos sausį–kovą per metus išaugo daugiau kaip 4 kartus ir siekė 3,4 mln. litų. Grynosios palūkanų pajamos beveik padvigubėjo – jų gauta 9 mln. litų. Tai pasiekta ne tik dėl augančio paskolų portfelio, bet ir dėl išaugusios palūkanų maržos. Grynosios paslaugų ir komisinių pajamos ūgtelėjo 7 proc. Gerėjant ekonominiam klimatui, Šiaulių bankas nuostolių dėl paskolų portfelio kokybės per tris pirmus šių metų mėnesius nepatyrė. Naujas atidėjinių išlaidas su kaupu kompensavo išieškomų paskolų atgavimai bei gerėjantis banko klientų rizikos profilis.

„Džiaugiamės, kad pirmojo ketvirčio rezultatai rodo stiprėjantį pajamų atsigavimą. Manome, kad klientų skaičiaus ir jų aktyvumo augimas bei didėjančios skolinimo apimtys užtikrins šias tendencijas ir ateityje“, – sako Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda.

Šiaulių banko turtas per metus padidėjo 17 proc. ir pasiekė 2,5 mlrd. litų. Beveik tiek pat – 368 mln. litų – didėjo ir banko grupės turtas. Paskolų portfelis banke per metus padidėjo 9 proc. – iki 1,7 mlrd. litų. Pažymėtina, kad beveik pusė šio prieaugio pasiekta per pirmąjį 2011 metų ketvirtį. Aktyviai dirbti, plečiant kreditavimo veiklą, bankas numato ir ateityje.

Stabilią banko plėtrą užtikrina naujai pritraukiami finansiniai resursai. Kitų užsienio bankų ir finansinių institucijų suteiktų kredito linijų suma per metus padidėjo net 70 proc., klientų indėliai banke per metus išaugo 180 mln litų ir pasiekė 1,8 mlrd. litų. Kaip ir paskolos, sparčiausiai indėliai augo pirmąjį šių metų ketvirtį.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Šiaulių bankas atidarė dar vieną naują skyrių Klaipėdoje. Šiuo metu banko tinklą sudaro 52 teritoriniai padaliniai, veikiantys 31 Lietuvos mieste ir miestelyje.

Šaltinis: sb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »