Per bankus taupymo lakštų išplatinta už beveik 70 mln. litų

Publikuota: 2012 m. birželio 12 d. antradienis

Prieš dvi savaites Finansų ministerijai pradėjus taupymo lakštų platinti per bankus  investuotojai įsigijo šių Vyriausybės vertybinių popierių už beveik 70 mln. litų. Tai sudaro beveik pusę per pastaruosius trejus metus išplatintų taupymo lakštų sumos.

„Pirmųjų per bankus išplatintų emisijų rezultatai rodo, kad sprendimas pateisino lūkesčius. Džiaugiamės galėdami pasiūlyti investuotojams platų taupymo lakštų įsigijimo tinklą visoje Lietuvoje ir tuo, kad kredito įstaigos, kaip ir ankstesni partneriai, prisideda prie taupymo lakštų populiarinimo. Savo ruožtu augantis susidomėjimas taupymo lakštais taip rodo investuotojų pasitikėjimą savo valstybe ir dabartine Vyriausybe“ – sakė finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Finansų ministerija taupymo lakštus platina per DNB, SEB ir Swedbank bankus. Juose  gyventojai gali įsigyti taupymo lakštus atsiskaitydami ir grynaisiais pinigais (bankų skyriuose), ir pavedimu, pavyzdžiui, naudodamiesi elektronine bankininkyste.

Primename, kad investuotojai taupymo lakštų taip pat gali įsigyti internetu www.vtl.lt (mokėdami pavedimu) arba Lietuvos pašto skyriuose (atsiskaitydami grynaisiais pinigais).

Nuo 2009 m. gegužės investuotojai įsigijo taupymo lakštų už beveik 157 mln. litų (šiais metais – už beveik 120 mln. litų). Iš viso jau yra išpirkta taupymo lakštų už beveik 30 mln. litų.

Šiandien pradedamos platinti dvi naujos taupymo lakštų emisijos. Už 1 metų trukmės taupymo lakštus siūloma 2,2 proc., už 2 metų – 2,5 proc. metinės palūkanos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »