Per metus į SEB banko bankomatus įmokėtų grynųjų pinigų padaugėjo beveik dvigubai

Publikuota: 2013 m. sausio 8 d. antradienis

 

SEB banko duomenimis, 2012 metais gyventojai ir įmonių atstovai, naudodamiesi grynuosius pinigus priimančiais SEB bankomatais, į sąskaitas įmokėjo 71 proc. daugiau grynųjų pinigų negu 2011−aisiais. Per metus grynųjų pinigų, įmokėtų SEB bankomatuose, padaugėjo nuo 1 mlrd. litų iki 1,8 mlrd. litų. Taip pat padidėjo ir vidutinė įmokama grynųjų pinigų suma − nuo 1 993 litų 2011 metais iki 2 140 litų 2012 metais.

SEB banko duomenų analizė rodo, kad gyventojai grynaisiais pinigais gautas pajamas į sąskaitas, naudodamiesi pinigus priimančiais bankomatais, įmoka tris kartus dažniau negu įmonės − pernai gyventojai atliko 73 proc. visų tokio pobūdžio operacijų. Tačiau, lyginant gyventojų ir įmonių atstovų vidutiniškai įmokamas sumas, į įmonių sąskaitas, atliekant vieną operaciją, įmokama kur kas daugiau lėšų − vidutiniškai 5 460 litų, o gyventojų įmoka vidutiniškai siekia 881 litą.

„Naudodamiesi grynuosius pinigus priimančiais bankomatais, įmonės į sąskaitas perveda dienos ar savaitės pajamas, o gyventojai − grynaisiais pinigais gautas išmokas, dovanotus pinigus, susigrąžintas skolas, namuose laikytas santaupas, dirbančių užsienyje vaikų ar tėvų parvežtas ir kitokias lėšas“, − sakė SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.

Pasak jo, grynuosius pinigus priimančiais bankomatais gyventojai ir įmonių atstovai naudojasi dėl kelių priežasčių. „Paslauga SEB banko klientams yra nemokama, atsirado daugiau tokio pobūdžio bankomatų ir susiformavo žmonių ir įmonių atstovų įpročiai bei gebėjimai jais naudotis. Be to, vis labiau didėja suvokimas, kad pinigus laikyti sąskaitoje yra saugiau negu nešiotis piniginėje“, − sakė V. Doveika.

Atsižvelgęs į paslaugos populiarėjimą, SEB bankas ir toliau ketina plėsti grynuosius pinigus priimančių bankomatų tinklą. 2012 metais šių bankomatų tinklas Lietuvoje buvo išplėstas nuo 35 iki 44. Nauji bankomatai įrengiami atsižvelgiant į klientų srautus − tose vietose, kur lėšas į sąskaitas ir gyventojai, ir įmonių atstovai galėtų įmokėti patogiai, greitai ir saugiai, pavyzdžiui, didžiuosiuose prekybos centruose.

Pirmasis pinigus ne tik išmokantis, bet ir priimantis SEB banko bankomatas Lietuvoje buvo įrengtas 2008 metų kovo mėnesį.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »