SEB bankas: lėšų pervedimo operacijų, atliekamų mobiliuoju telefonu, padaugėjo penkis kartus

Publikuota: 2012 m. liepos 18 d. trečiadienis

Šalyje sparčiai daugėjant išmaniųjų telefonų ir pingant mobiliajam internetui, didėja ir mobiliosios bankininkystės populiarumas. SEB banko statistika rodo, kad per pirmą šių metų pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2011 metais, prisijungimų prie banko paslaugų sistemos mobiliuoju internetu skaičius išaugo tris kartus, o lėšų pervedimo operacijų atlikta penkis kartus daugiau.

Banko duomenimis, prie mobiliosios bankininkystės sistemos lietuviai prisijungia vidutiniškai kartą per savaitę, o per mėnesį vidutiniškai tris kartus perveda pinigus. Mobiliosios bankininkystės naudotojai taip pat reguliariai peržiūri sąskaitų likučius, atliktų operacijų istoriją, stebi valiutų kursus. SEB banko mobiliosios bankininkystės vartotojų skaičius šių metų birželio pabaigoje, palyginti su 2011 metų birželio statistika, išaugo penkis kartus.

„Nuolat vystantis mobiliųjų telefonų technologijoms, klientų įpročiai kinta labai sparčiai. Dėl šios priežasties pernai daug dėmesio skyrėme paslaugų mobiliuoju telefonu tobulinimui – atnaujinome mobiliesiems telefonams pritaikytą banko interneto svetainę, pristatėme specialiai išmaniųjų telefonų turėtojams skirtą programėlę, padedančią greitai ir saugiai naudotis banko paslaugomis telefonu“, – sakė SEB banko prezidento pavaduotojas Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.

Pasak V. Doveikos, mobiliosios bankininkystės populiarumo didėjimui daug įtakos turės ir šių metų kovo mėnesį banko klientams pasiūlytas mobilusis elektroninis parašas, kuris atstoja slaptažodžių kortelę ar elektroninį slaptažodžių generatorių ir padeda dar patogiau naudotis banko paslaugomis mobiliuoju telefonu.

„Tarptautiniai tyrimai rodo, kad žmonės daugiausia reikalavimų kelia banko paslaugų mobiliuoju internetu saugumui. Būtent mobilusis elektroninis parašas padeda užtikrinti, kad be mobiliojo telefono savininko, kuris žino specialius PIN kodus, niekas neturės galimybės atlikti finansinę operaciją. Pastebime, kad ir mums pasiūlius naudoti tokį parašą, banko paslaugų mobiliaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais populiarumas dar sparčiau ėmė augti“, – sako V. Doveika.

Mobilioji bankininkystė sparčiai populiarėja ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tarptautinės agentūros „Juniper Research“, kurios specializacija yra IT ir technologijų sektorių tyrimai, duomenimis, 2010 metais pasaulyje buvo apie 200 milijonų mobiliosios bankininkystės vartotojų, o 2013 metais prognozuojama sulaukti iki 400 milijonų vartotojų

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »