SEB bankas: lėšų pervedimo operacijų, atliekamų mobiliuoju telefonu, padaugėjo penkis kartus

Publikuota: 2012 m. liepos 18 d. trečiadienis

Šalyje sparčiai daugėjant išmaniųjų telefonų ir pingant mobiliajam internetui, didėja ir mobiliosios bankininkystės populiarumas. SEB banko statistika rodo, kad per pirmą šių metų pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2011 metais, prisijungimų prie banko paslaugų sistemos mobiliuoju internetu skaičius išaugo tris kartus, o lėšų pervedimo operacijų atlikta penkis kartus daugiau.

Banko duomenimis, prie mobiliosios bankininkystės sistemos lietuviai prisijungia vidutiniškai kartą per savaitę, o per mėnesį vidutiniškai tris kartus perveda pinigus. Mobiliosios bankininkystės naudotojai taip pat reguliariai peržiūri sąskaitų likučius, atliktų operacijų istoriją, stebi valiutų kursus. SEB banko mobiliosios bankininkystės vartotojų skaičius šių metų birželio pabaigoje, palyginti su 2011 metų birželio statistika, išaugo penkis kartus.

„Nuolat vystantis mobiliųjų telefonų technologijoms, klientų įpročiai kinta labai sparčiai. Dėl šios priežasties pernai daug dėmesio skyrėme paslaugų mobiliuoju telefonu tobulinimui – atnaujinome mobiliesiems telefonams pritaikytą banko interneto svetainę, pristatėme specialiai išmaniųjų telefonų turėtojams skirtą programėlę, padedančią greitai ir saugiai naudotis banko paslaugomis telefonu“, – sakė SEB banko prezidento pavaduotojas Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.

Pasak V. Doveikos, mobiliosios bankininkystės populiarumo didėjimui daug įtakos turės ir šių metų kovo mėnesį banko klientams pasiūlytas mobilusis elektroninis parašas, kuris atstoja slaptažodžių kortelę ar elektroninį slaptažodžių generatorių ir padeda dar patogiau naudotis banko paslaugomis mobiliuoju telefonu.

„Tarptautiniai tyrimai rodo, kad žmonės daugiausia reikalavimų kelia banko paslaugų mobiliuoju internetu saugumui. Būtent mobilusis elektroninis parašas padeda užtikrinti, kad be mobiliojo telefono savininko, kuris žino specialius PIN kodus, niekas neturės galimybės atlikti finansinę operaciją. Pastebime, kad ir mums pasiūlius naudoti tokį parašą, banko paslaugų mobiliaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais populiarumas dar sparčiau ėmė augti“, – sako V. Doveika.

Mobilioji bankininkystė sparčiai populiarėja ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tarptautinės agentūros „Juniper Research“, kurios specializacija yra IT ir technologijų sektorių tyrimai, duomenimis, 2010 metais pasaulyje buvo apie 200 milijonų mobiliosios bankininkystės vartotojų, o 2013 metais prognozuojama sulaukti iki 400 milijonų vartotojų

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »