SEB banko kortelių turėtojai internetu pirks saugiau

Publikuota: 2013 m. liepos 8 d. pirmadienis

Nuo liepos 9 dienos SEB banko mokėjimo kortelių turėtojai internetu apsipirks saugiau — bankas tapo tarptautinių saugos programų „MasterCard SecureCode“ ir „Verified by Visa“ dalyviu. Ši narystė užtikrins didesnę SEB banko mokėjimo kortelių turėtojų lėšų apsaugą, kadangi mokėjimo operacijas elektroninėse parduotuvėse, pažymėtose programų logotipais, jie turės papildomai patvirtinti vienkartiniu saugos kodu. Šį kodą į kliento mobilųjį telefoną bankas atsiųs nemokama SMS žinute apsiperkant kiekvieną kartą. Tai reiškia, kad net ir neteisėtai nukopijavus banko kortelės duomenis nebus galimybės pasinaudoti ja apsiperkant internetu. Be to, nuo šiol internetu pirkti galės visų SEB banko išduotų mokėjimo kortelių — ir debeto, ir kredito — turėtojai.

„Vis daugiau žmonių apsiperka internetu: mūsų duomenimis, per pastaruosius šešis mėnesius atsiskaitymo operacijų šalies ir tarptautinėse elektroninėse parduotuvėse, kurios  dalyvauja tarptautinės saugos programose „MasterCard SecureCode“ ir „Verified by Visa“, skaičius padidėjo penktadaliu. Dabar šis augimas bus dar spartesnis, kadangi papildomos saugumo priemonės suteikia galimybę internetu pirkti ir tiems, kurie naudojasi tik debeto kortelėmis“, — sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Be to, pasak V. Doveikos, papildomas mokėjimo už pirkinius internetu patvirtinimas vienkartiniu saugos kodu sumažins elektroninio sukčiavimo tikimybę. „Sukčiai „Visa“ ir „MasterCard“ autorizuotose elektroninėse parduotuvėse nebegalės apsipirkti naudodamiesi suklastotomis kortelėmis arba tik žinodami mokėjimo kortelės duomenis, nes neturės reikiamo papildomo saugos kodo“, — sako V. Doveika.

SMS žinute klientui siunčiamas vienkartinis saugos kodas bus sudarytas iš dviejų lotyniškų raidžių ir aštuonių skaitmenų, tačiau „MasterCard SecureCode“ ir „Verified by Visa“ logotipais pažymėtose elektroninėse parduotuvėse norint patvirtinti operaciją reikės įvesti tik skaitmenis. Tai pirkėjas turės padaryti SEB banko saugaus atsiskaitymo internetu lange, kuris kompiuterio ar išmaniojo telefono ekrane automatiškai atsidarys įvedus įprastus mokėjimo kortelės duomenis, nurodomus  atsiskaitant internetu (kortelės numerį, jos galiojimo datą ir trijų skaitmenų kortelės saugos kodą (CVV2 ar CVC2 kodą). Bankas, gavęs teisingą patvirtinimo kodą, per kelias sekundes patvirtins, kad kortele atsiskaityti galima. Suteiktas vienkartinis saugos kodas galios tris minutes – nespėjus jo panaudoti bus siunčiamas naujas kodas.

Tose elektroninėse parduotuvėse, kurios nėra tarptautinių saugos programų „MasterCard SecureCode“ ir „Verified by Visa“ dalyvės, atsiskaitymas vyks kaip iki šiol, t. y. netvirtinant mokėjimo operacijos vienkartiniu saugos kodu. Dauguma Lietuvoje veikiančių interneto parduotuvių yra tarptautinių saugos programų dalyvės.

SEB bankas savo klientus, norinčius ir toliau saugiai pirkti vietinėse ir tarptautinėse elektroninėse parduotuvėse, kurios yra tarptautinių saugos programų dalyvės, prašo pasitikrinti, ar bankui yra nurodę savo mobiliojo telefono numerį, kuriuo bankas siųstų vienkartinius saugos kodus. Tai padaryti ir patikslinti kontaktinę informaciją klientai gali prisijungę prie banko paslaugų internetu svetainės, paskambinę visą parą veikiančiu SEB banko telefonu 1528 arba užsukę į artimiausią banko klientų aptarnavimo skyrių.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »