SEB grupės pelnas padidėjo beveik dvigubai

Publikuota: 2017 m. balandžio 28 d. penktadienis

Preliminariais duomenimis, per 2017 metų pirmą ketvirtį AB SEB bankas uždirbo 21,7 mln. eurų, o AB SEB banko grupė – 20,4 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno. 2016 metų pirmą ketvirtį AB SEB bankas uždirbo 12,5 mln. eurų, o AB SEB banko grupė – 11,3 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno.

Anot SEB banko valdybos pirmininko ir prezidento Raimondo Kvedaro, 2017 metų pradžioje ekonomikos augimą ir toliau lėmė vidaus rinkos plėtra. Vidutinio darbo užmokesčio augimas vis dar smarkiai pranoko produktų ir paslaugų kainų kilimą. Artimiausiu metu realiųjų pajamų didėjimas bus svarbiausias veiksnys, skatinsiantis Lietuvos gyventojų optimizmą ir vidaus vartojimo mastą. Šios priežastys lėmė mūsų banko suteiktų paskolų gyventojams didėjimą - 2017 m. pirmą ketvirtį bankas suteikė penktadaliu (22 proc.) daugiau naujų būsto ir vartojimo kreditų (91 mln. eurų) negu atitinkamą laikotarpį 2016 metais.

Lietuvos įmonės patiria didelį konkurencinį spaudimą tarptautinėje rinkoje, kurį atlaikyti ilgesnį laiką galima tik investuojant į produktų ir prekių savikainos mažinimą ir kokybės gerinimą. Kelerius pastaruosius metus bendrovės buvo pristabdžiusios investicijas dėl geopolitinės įtampos ir verslininkų atsargumo, tačiau 2017 metų pradžioje investicijos pagyvėjo. Tai lėmė stabilų mūsų banko paskolų portfelio augimą. SEB banko grupės paskolų ir lizingo portfelio grynoji vertė pirmą ketvirtį padidėjo 9 proc., palyginti su praėjusių metų atitinkamo laikotarpio duomenimis. Šiemet per pirmą ketvirtį smulkiajam ir vidutiniam verslui SEB banko suteiktų paskolų vertė buvo 121 mln. eurų (arba 6 proc. daugiau negu per 2016 metų pirmą ketvirtį), didelėms įmonėms – 229 mln. eurų (arba 7 proc. daugiau negu per atitinkamą laikotarpį 2016 metais). Įgyvendinant investicinius projektus didelis aktyvumas buvo būdingas energetikos, transporto, pramonės bendrovėms.

Mažų palūkanų aplinkoje toliau didėjo SEB banko indėlių portfelis (įskaičiuojant finansų institucijų lėšas) – jis augo 4 proc. (įskaičiuojant finansų institucijų lėšas) ir buvo 4,9 mlrd. eurų.

98 proc. piniginių operacijų mūsų klientai jau atlieka savarankiškai – naudodamiesi elektroninėmis banko paslaugomis. Daugiau klientų atsiskaito ir mokėjimo kortelėmis – 2017 metų pirmą ketvirtį mokėjimo kortele įsigytų pirkinių apyvarta padidėjo 18 procentų.

Atsižvelgdami į klientų norą daugiau paslaugų gauti internetu, pirmą ketvirtį pasiūlėme skaitmeninių naujovių – privačius klientus nuo šiol finansų klausimais konsultuojame ir reikiamus dokumentus su jais pasirašome internetu. Be to, atnaujinome SEB banko mobiliąją programėlę, o savo klientams kartu su partneriais pasiūlėme inovatyvią asmens atpažinimo priemonę, naudojamą jungiantis prie interneto banko – programėlę „Smart-ID“.

Šaltinis: SEB
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha