#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 30 d. trečiadienis

Rugsėjo 18 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiantis #SWITCH! hakatonas sulaukė pastiprinimo. Savo žiniomis ir patirtimi su šiųmečio hakatono iššūkį priėmusiais programuotojais pasidalins IOTA, naujos decentralizuotos technologijos, kūrėjai iš Vokietijos. Tikimasi, kad pasaulinio garso ekspertų pamokos bus itin naudingos šio hakatono iššūkį priėmusiems dalyviams. Šiemet jų užduotis – „blockchain“ technologijos sprendimas, leisiantis pervesti pinigus į sąskaitą vien tik žinant telefono numerį.

Išskirtinis dėmesys – Daiktų internetui

Kaip pasakoja vienas iš IOTA kūrėjų Dominik Schiener, prieš prasidedant hakatonui jis ves dalyviams skirtą interneto seminarą. Jame didžiausias dėmesys bus skiriamas paaiškinti kas konkrečiai yra IOTA ir kaip įmanoma kurti aplikacijas su ja.

„Ypatingas dėmesys bus skiriamas Daiktų internetui. Šį interneto seminarą moderuosiu aš“, – pasakoja D. Schiener.

Daiktų internetu (angl. Internet of Things, IoT) yra vadinami internetu tarpusavyje sąveikaujantys įvairūs įrenginiai – pradedant esančiais namuose, baigiant veikiančiais įmonėse.

IOTA kūrėjas pabrėžė, kad hakatonas yra puiki proga įvairių sričių IT specialistams susiburti ir įveikti mestą iššūkį.

„Taip pat manome, kad pat yra puiki galimybė programuotojams pritaikyti naujus sprendimus pasitelkiant IOTA“ , – aiškino D. Schiener.

Šių metų #SWITCH! remiamo hakatono tema „Atvira bankininkystė 2.0. „blockchain“ technologija – decentralizuotas sprendimas banko sąskaitos ir telefono numerio sąsajai“. Ką apie ją mano „blockchain“ pasaulyje garsus D. Schiener?

„Reikia pabrėžti, kad atviroje bankininkystėje 2.0 svarbiausią vaidmenį atlieka platformos. Bankams vystant nuosavas platformas gauname daugybę naujų aplikacijų, kurias gali kurti tiek įvairūs startuoliai, tiek korporacijos. Vadinamosios „išskirstytos duombazės“ (angl. distributed ledger), tokios kaip IOTA, bankams suteikia galimybę realizuoti šią viziją tampant platforma“, – kalbėjo IOTA kūrėjas.

Tikisi sprendimo ateičiai

#SWITCH! hakatoną remiančio „Swedbank“ elektroninės bankininkystės plėtros vadovas Baltijos šalyse Olegas Marofejevas priminė, kad iš „blockchain“ technologijai dedikuoto renginio dalyvių tikimasi sulaukti kasdienybėje pritaikomo sprendimo prototipo. Būtent dėl to ir buvo nuspręsta hakatono temą dalyviams paskelbti iš anksto.

„Nenorėjome daryti tiesiog eksperimentinio hakatono, kuriame žmonės pažaistų su technologijomis ir visi išsiskirstytų. Tikimės sprendimo, kuris būtų praktiškai pritaikomas“, – teigė O. Marofejevas.

„Swedbank“ atstovas paaiškino, kad hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį.

Hakatono laimėtojus išrinks specialiai šiam renginiui suburta profesionalų komisija, tarp kurios narių bus ir garsus verslininkas bei investuotojas Ilja Laursas. Laimėtojai bus paskelbti ir apdovanoti rugsėjo 19 d., paties technologijų ir verslumo renginio #SWITCH! metu.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »