Svarbūs pokyčiai įmonėms, kurios naudojasi įmokų surinkimo paslauga

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 21 d. trečiadienis

Iki 2017-ųjų balandžio 1 d. įmonės, besinaudojančios įmokų surinkimo paslauga, turės pasirengti papildomiems su Lietuvos prisijungimu prie SEPA (angl. Single Euro Payments Area) susietiems pokyčiams. Svarbiausi jų susiję su duomenų apie surinktas įmokas pateikimu įmonėms iš finansinių institucijų (bankų, kredito unijų ar kitų mokėjimo paslaugų teikėjų).

SEPA numato bendrą (standartizuotą) mokėjimų eurais formatą ir vienodas mokėjimo priemones – tai taikoma ne tik tarpbankiniams mokėjimams eurais SEPA erdvėje, bet ir mokėjimams banko viduje, įskaitant įmokas.

Lietuvos banko nuomone, dabartinė tvarka neatitinka SEPA reglamento reikalavimų (pagal jį draudžiama teikti papildomas ataskaitas ir turi būti užtikrinta, kad lėšų gavėjas galėtų nurodyti savo sąskaitą kitame banke). Taip pat pokyčiai atsirado atsižvelgus į dalies įmonių pasiūlymus turėti bendrą įmokų standartą, kad būtų patogiau dirbti su skirtingais bankais.

Atsižvelgiant į SEPA reikalavimus, įmonėms keisis sąskaitos išraše pateikta informacija apie įskaitytas įmokas (atsiras papildomų laukų, kai kuriais atvejais – sutrumpinimų). Taip pat svarbus pokytis, jog įmonėms nebus siunčiamos atskiros ataskaitos apie surinktas įmokas – visą informaciją apie gautas įmokas jos turės nuskaityti iš savo sąskaitos išrašo.

Su technine specifikacija, apibrėžiančia naująją tvarką, visos suinteresuotos įmonės gali susipažinti naujai patvirtintame įmokų surinkimo standarte („Kredito pervedimai. Įmokų surinkimas”), kurį paskelbė Lietuvos standartizacijos departamentas.

Bankai, kredito unijos ir kiti mokėjimo paslaugų teikėjai siekdami, kad pakeitimai būtų įgyvendinti sklandžiai, jiems ruošiasi jau dabar ir pilnai savo sistemose įdiegs ne vėliau kaip šių metų pabaigoje, kadangi įmonėms dar reikės laiko įmokų paslaugos pakeitimams testuoti. Įmonės, kurios naudojasi įmokų surinkimo paslauga, atlikti jiems reikalingus pokyčius turės iki 2017 m. balandžio 1 d.

Pažymėtina, kad perėjimas prie minėtų pokyčių priklauso nuo banko ar kredito unijos, su kuria įmonė sudariusi įmokų surinkimo sutartį. Todėl kiekvienas bankas ir kredito unijos su savo klientais (įmonėmis) artimiausiu metu komunikuos atskirai.

Klientams (mokėtojams) jokių veiksmų imtis nereikia, kadangi pakeitimai aktualūs tik įmonėms, surenkančioms įmokas (t. y., lėšų gavėjams).

Šaltinis: lba.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »