Svarbūs pokyčiai įmonėms, kurios naudojasi įmokų surinkimo paslauga

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 21 d. trečiadienis

Iki 2017-ųjų balandžio 1 d. įmonės, besinaudojančios įmokų surinkimo paslauga, turės pasirengti papildomiems su Lietuvos prisijungimu prie SEPA (angl. Single Euro Payments Area) susietiems pokyčiams. Svarbiausi jų susiję su duomenų apie surinktas įmokas pateikimu įmonėms iš finansinių institucijų (bankų, kredito unijų ar kitų mokėjimo paslaugų teikėjų).

SEPA numato bendrą (standartizuotą) mokėjimų eurais formatą ir vienodas mokėjimo priemones – tai taikoma ne tik tarpbankiniams mokėjimams eurais SEPA erdvėje, bet ir mokėjimams banko viduje, įskaitant įmokas.

Lietuvos banko nuomone, dabartinė tvarka neatitinka SEPA reglamento reikalavimų (pagal jį draudžiama teikti papildomas ataskaitas ir turi būti užtikrinta, kad lėšų gavėjas galėtų nurodyti savo sąskaitą kitame banke). Taip pat pokyčiai atsirado atsižvelgus į dalies įmonių pasiūlymus turėti bendrą įmokų standartą, kad būtų patogiau dirbti su skirtingais bankais.

Atsižvelgiant į SEPA reikalavimus, įmonėms keisis sąskaitos išraše pateikta informacija apie įskaitytas įmokas (atsiras papildomų laukų, kai kuriais atvejais – sutrumpinimų). Taip pat svarbus pokytis, jog įmonėms nebus siunčiamos atskiros ataskaitos apie surinktas įmokas – visą informaciją apie gautas įmokas jos turės nuskaityti iš savo sąskaitos išrašo.

Su technine specifikacija, apibrėžiančia naująją tvarką, visos suinteresuotos įmonės gali susipažinti naujai patvirtintame įmokų surinkimo standarte („Kredito pervedimai. Įmokų surinkimas”), kurį paskelbė Lietuvos standartizacijos departamentas.

Bankai, kredito unijos ir kiti mokėjimo paslaugų teikėjai siekdami, kad pakeitimai būtų įgyvendinti sklandžiai, jiems ruošiasi jau dabar ir pilnai savo sistemose įdiegs ne vėliau kaip šių metų pabaigoje, kadangi įmonėms dar reikės laiko įmokų paslaugos pakeitimams testuoti. Įmonės, kurios naudojasi įmokų surinkimo paslauga, atlikti jiems reikalingus pokyčius turės iki 2017 m. balandžio 1 d.

Pažymėtina, kad perėjimas prie minėtų pokyčių priklauso nuo banko ar kredito unijos, su kuria įmonė sudariusi įmokų surinkimo sutartį. Todėl kiekvienas bankas ir kredito unijos su savo klientais (įmonėmis) artimiausiu metu komunikuos atskirai.

Klientams (mokėtojams) jokių veiksmų imtis nereikia, kadangi pakeitimai aktualūs tik įmonėms, surenkančioms įmokas (t. y., lėšų gavėjams).

Šaltinis: lba.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Didžiausias bankinių kortelių augimas pastebimas Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje

RBR ataskaitos „Global Data Cards and Forecasts 2021“ duomenimis, bankinės kortelės sparčiausiai populiarėja Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje. skaityti »

Eurovizijos miestelyje Ukrainoje galima apsieiti be grynųjų

Gegužės 4 d. Kijeve oficialiai atidaryta Eurovizijos fanų zona, kurioje galima apsieiti be grynųjų – atsiskaityti banko kortele ar per išmanųjį telefoną. skaityti »

Ukrainoje ir Baltarusijoje įrengti virtualiųjų valiutų bankomatai

Neseniai Minske vykusiame renginyje „Metų bankas“ buvo pristatytas pirmasis Baltarusijoje virtualiųjų valiutų bankomatas. skaityti »

Estija išsirinko monetą šalies šimtmečiui pagerbti

Banko „Eesti Pank“ taryba patvirtino monetos, skirtos Estijos Respublikos šimtmečiui, dizainą. skaityti »

Etiopijoje pasirodė „kinomatai“, įrašinėjantys filmus

Etiopijoje pasirodė prekybos automatai, įrašantys į USB raktus kino filmus. skaityti »

Amerikiečiai bankų skyrius vertina labiau nei mobiliąją bankininkystę

JAV banko klientų apklausa parodė, kad klientams maloniau finansinius reikalus susitvarkyti bankų skyriuose, nei per mobiliuosius telefonus. skaityti »

Pirmą kartą atliktas tarptautinis pervedimas panaudojant „Blockchain“

Ispanijos bankas BBVA kartu su „Ripple įgyvendino pirmą tarptautinį pervedimą, panaudojant „Blockchain“ technologiją. skaityti »

Lietuviai daugiausia Europoje naudojasi grynaisiais

Rytų Europoje grynaisiais 2015 m. daugiausia naudojosi Lietuvos gyventojai (86,5 proc.), o mažiausiai – Estijos (19,2 proc.). skaityti »

„Danske Bank“ pirmojo ketvirčio rezultatai

Per pirmąjį šių metų ketvirtį „Danske Bank“ Lietuvoje iš pagrindinės veiklos uždirbo 2,9 mln. EUR prieš pelno mokestį. skaityti »

SEB grupės pelnas padidėjo beveik dvigubai

Anot SEB banko valdybos pirmininko ir prezidento Raimondo Kvedaro, 2017 metų pradžioje ekonomikos augimą ir toliau lėmė vidaus rinkos plėtra. Vidutinio darbo užmokesčio augimas vis dar smarkiai pranoko produktų ir paslaugų kainų kilimą. Artimiausiu metu realiųjų pajamų didėjimas bus svarbiausias veiksnys, skatinsiantis Lietuvos gyventojų optimizmą ir vidaus vartojimo mastą. Šios priežastys lėmė mūsų banko suteiktų paskolų gyventojams didėjimą - 2017 m. pirmą ketvirtį bankas suteikė penktadaliu (22 proc.) daugiau naujų būsto ir vartojimo kreditų (91 mln. eurų) negu atitinkamą laikotarpį 2016 metais. skaityti »