Tiesioginio debeto ateitis – dar patogesnė klientams e. sąskaita

Publikuota: 2015 m. liepos 13 d. pirmadienis

2016 m. Lietuva prisijungs prie bendrosios mokėjimų eurais erdvės (SEPA) – tai antrasis euro integracijos žingsnis. SEPA atneš įvairių pokyčių: visų pirma, mokėjimai eurais vyks vienodomis sąlygomis tiek šalies viduje, tiek kitose Europos valstybėse SEPA erdvėje. Kitas svarbus pokytis, kurį pajus gyventojai ir verslas, susijęs su tiesioginio debeto paslauga. Dabar teikiamos tiesioginio debeto mokėjimo paslaugos nuo 2016-ųjų tiesiog nebeliks, kadangi ji neatitinka SEPA reikalavimų.

Atsižvelgdami į tai, kad tiesioginis debetas iki šiol buvo itin patogi paslauga verslui surinkti mokėjimus iš klientų, o gyventojams – be vargo apmokėti sąskaitas už paslaugas, bankai ėmėsi ieškoti alternatyvaus patogaus sprendimo, kuris atitiktų Europos parlamento ir Tarybos reglamento nuostatas. Pasitelkdami kitų šalių patirtį, bankai savo klientams siūlys alternatyvų sprendimą patogiam lėšų iš mokėtojų surinkimui – e. sąskaitų paslaugą. Tad būsimas pokytis niekaip nesusijęs su neva naujo mokesčio diegimu, kuris nuskambėjo viešumoje.

Pagrindinis šiam pokyčiui keliamas tikslas, kad nuo kitų metų tiesioginį debetą pakeisianti e. sąskaitos ir automatinio jos apmokėjimo paslauga nesudarytų jokių nepatogumų nei mokėtojams, nei lėšas surenkančioms įmonėms.

„Nauja e. sąskaitos paslauga bus ypač patogi mokėtojams. Tai patraukli alternatyva dabar galiojančiai tiesioginio debeto mokėjimo paslaugai. Mokėtojams nereikės imtis jokių papildomų veiksmų. Tiesiog dabar galiojantys tiesioginio debeto sutikimai, jei klientas nenuspręs kitaip, bus keičiami į e. sąskaitos automatinio mokėjimo sutartis, todėl papildomai klientui rūpintis niekuo nereikės. Naudodamiesi internetine bankininkyste gyventojai galės pasirinkti - vieno mygtuko paspaudimu lengvai atlikti mokėjimą arba tiesiog pasirinkti automatinį apmokėjimą. Sąskaitas iš įvairių paslaugų tiekėjų mokėtojai gaus vienoje vietoje - bus ypač patogu peržiūrėti ir apmokėti. Bankai jau dabar taiko visus įmanomus resursus, kad perėjimas į sklandų e. sąskaitos paslaugos teikimą gyventojams nesudarytų nepatogumų", – pažymi Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas. Tuo tarpu paslaugas teikiančios įmonės, planuojančios naudotis e. sąskaita, jau yra informuotos ir skatinamos imtis visų reikalingų veiksmų, kad migravimas iš tiesioginio debeto į e. sąskaitos teikimo sistemą būtų sklandus.

Maža to, naujieji reikalavimai tarp bankų padidins konkurenciją dėl klientų. Į mokėjimų rinką Lietuvoje žengia nauji žaidėjai, o tai gyventojams turėtų suteikti dar daugiau galimybių pasirinkti.

Kiekvienas bankas apie galimas e. sąskaitos paslaugos teikimo detales skelbs individualiai.

Šaltinis: lba.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »