V. Vasiliauskas: „Centrinių bankų vykdoma pinigų politika įpūtė pasaulio ūkiui gyvybės“

Publikuota: 2015 m. spalio 12 d. pirmadienis

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas spalio 9–10 d. dalyvaus Tarptautinio valiutos fondo (TVF) metiniuose susitikimuose Limoje (Peru). Juose centrinių bankų vadovai ir finansų ministrai, įvertinę naujausias TVF parengtas pasaulio ekonomikos ir finansų rinkų prognozes, sieks susitarti dėl koordinuotų veiksmų, kurie suteiktų impulsą pasaulio ekonomikos plėtrai.

„Pasaulio ekonomikos plėtra tebėra vangi ir netolygi, prognozių rodikliai prastėja, pastebimai didėja finansų rinkų nervingumas“, – vertindamas naujausius ekonomikos raidos duomenis ir tendencijas, sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Jo teigimu, pastaruoju metu dažnėjantys staigūs svyravimai kapitalo, valiutų ir žaliavų rinkose rodo investuotojų abejones dėl pasaulio ūkio raidos ir nepasitikėjimą ekonominės politikos veiksmingumu.

„Kad šie nepasitikėjimo signalai nevirstų savaime išsipildančia pranašyste, institucijos privalo nedelsdamos susitelkti labai koordinuotiems ir būtinai efektyviems veiksmams“, – įspėjo Lietuvos banko vadovas. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad nors 2016 m. prognozuojamas didesnis nei šiemet pasaulio ekonomikos augimas, priežasčių optimizmui nėra daug: augimą išsivysčiusiose šalyse stabdo žemas investicijų lygis, menkas našumo augimas ir demografinės problemos, o besivystančios rinkos ekonomikos šalys susiduria su finansavimo sunkumais ir smunkančių žaliavų kainų neigiamu poveikiu.

„Pasaulio regionams iškyla skirtingų iššūkių, tačiau visus juos sieja vienas uždavinys – būtinybė nuosekliai įgyvendinti savo pačių anksčiau priimtus sprendimus ir ambicingus įsipareigojimus“, – sakė V. Vasiliauskas, remdamasis ES patirtimi. Jis atkreipė dėmesį į Europos Komisijos atliktą tyrimą, atskleidžiantį, kad per 2014 m. nė viena ES šalis narė iki galo neįgyvendino nė vienos iš 157 joms skirtų rekomendacijų, nors ir prognozuojama, kad, įgyvendinus bent pusę numatytų struktūrinių reformų, ES bendras BVP per 10 artimiausių metų galėtų padidėti 6 procentais.

„Centrinių bankų skatinamoji pinigų politika reikšmingai prisideda prie ekonomikos atsigavimo ir įžiebia optimizmo ženklų. Vis dėlto negalime tikėtis, kad padėtis iš esmės pasikeis, jei nebus imtasi papildomų nacionalinių ir tarptautinių institucijų veiksmų“, – sakė V. Vasiliauskas. Jis pabrėžė, kad TVF metinių susitikimų metu aptariant šios institucijos vaidmenį, daugiausia dėmesio turėtų būti skiriama aktyvesniam fondo vaidmeniui ne tik numatant pasaulio ekonominės politikos prioritetus, bet ir užtikrinant, kad organizacijai priklausančiose šalyse struktūrinės reformos būtų vykdomos neatidėliojant. 

Lietuvos banko valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas yra TVF Valdančiosios valdybos narys.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »