V. Vasiliauskas: „Centrinių bankų vykdoma pinigų politika įpūtė pasaulio ūkiui gyvybės“

Publikuota: 2015 m. spalio 12 d. pirmadienis

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas spalio 9–10 d. dalyvaus Tarptautinio valiutos fondo (TVF) metiniuose susitikimuose Limoje (Peru). Juose centrinių bankų vadovai ir finansų ministrai, įvertinę naujausias TVF parengtas pasaulio ekonomikos ir finansų rinkų prognozes, sieks susitarti dėl koordinuotų veiksmų, kurie suteiktų impulsą pasaulio ekonomikos plėtrai.

„Pasaulio ekonomikos plėtra tebėra vangi ir netolygi, prognozių rodikliai prastėja, pastebimai didėja finansų rinkų nervingumas“, – vertindamas naujausius ekonomikos raidos duomenis ir tendencijas, sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Jo teigimu, pastaruoju metu dažnėjantys staigūs svyravimai kapitalo, valiutų ir žaliavų rinkose rodo investuotojų abejones dėl pasaulio ūkio raidos ir nepasitikėjimą ekonominės politikos veiksmingumu.

„Kad šie nepasitikėjimo signalai nevirstų savaime išsipildančia pranašyste, institucijos privalo nedelsdamos susitelkti labai koordinuotiems ir būtinai efektyviems veiksmams“, – įspėjo Lietuvos banko vadovas. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad nors 2016 m. prognozuojamas didesnis nei šiemet pasaulio ekonomikos augimas, priežasčių optimizmui nėra daug: augimą išsivysčiusiose šalyse stabdo žemas investicijų lygis, menkas našumo augimas ir demografinės problemos, o besivystančios rinkos ekonomikos šalys susiduria su finansavimo sunkumais ir smunkančių žaliavų kainų neigiamu poveikiu.

„Pasaulio regionams iškyla skirtingų iššūkių, tačiau visus juos sieja vienas uždavinys – būtinybė nuosekliai įgyvendinti savo pačių anksčiau priimtus sprendimus ir ambicingus įsipareigojimus“, – sakė V. Vasiliauskas, remdamasis ES patirtimi. Jis atkreipė dėmesį į Europos Komisijos atliktą tyrimą, atskleidžiantį, kad per 2014 m. nė viena ES šalis narė iki galo neįgyvendino nė vienos iš 157 joms skirtų rekomendacijų, nors ir prognozuojama, kad, įgyvendinus bent pusę numatytų struktūrinių reformų, ES bendras BVP per 10 artimiausių metų galėtų padidėti 6 procentais.

„Centrinių bankų skatinamoji pinigų politika reikšmingai prisideda prie ekonomikos atsigavimo ir įžiebia optimizmo ženklų. Vis dėlto negalime tikėtis, kad padėtis iš esmės pasikeis, jei nebus imtasi papildomų nacionalinių ir tarptautinių institucijų veiksmų“, – sakė V. Vasiliauskas. Jis pabrėžė, kad TVF metinių susitikimų metu aptariant šios institucijos vaidmenį, daugiausia dėmesio turėtų būti skiriama aktyvesniam fondo vaidmeniui ne tik numatant pasaulio ekonominės politikos prioritetus, bet ir užtikrinant, kad organizacijai priklausančiose šalyse struktūrinės reformos būtų vykdomos neatidėliojant. 

Lietuvos banko valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas yra TVF Valdančiosios valdybos narys.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »