V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Publikuota: 2017 m. rugsėjo 25 d. pirmadienis

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti,“ – įsitikinęs Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Valdas Sutkus.

Įžvalgomis apie būtinus pokyčius V.Sutkus dalinosi susitikime su naująja Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadove Edita Janušiene.

„Atsiskaitymo virtualiomis valiutomis plėtra gali sukelti daug problemų. Tokios lėšų perlaidos yra nekontroliuojamos ir neapmokestinamos, taip sudarant puikias sąlygas nelegaliai veiklai,“ – sakė LVK prezidentas V. Sutkus.

Kalbėdamas apie mokesčių mokėjimą, skaidrumo bei mokesčių surinkimo efektyvumo didinimą, V. Sutkus pabrėžė, jog būtina atkreipti dėmesį į perteklinės administracinės naštos mažinimą, taikyti kaštų bei naudos santykio įvertinimą įvedant naujus reguliavimus.

„Būna situacijų, kai reguliavimo funkcijai vykdyti reikia skirti gerokai daugiau išlaidų, nei jis vėliau atneša naudos. Žinoma, apskaita verslui yra svarbi, tačiau ne visi šioje srityje yra pakankamai įgudę. Klaidos neretai būna netyčinės, todėl daug svarbesnės yra prevencinės priemonės,“ – teigė V. Sutkus.

VMI atstovai patikino, jog pasikeitus vadovybei jų darbe revoliucinių pokyčių nebus, nes šiuo metu daugiausia dirbama su iš bankų ir kitų šalių atkeliaujančia informacija apie įvairias bankines operacijas.

„Kalbant apie mokesčių surinkimą džiugiai nuteikia informacija apie tai, kad VMI įvairiais būdais kovoja su mokesčių bandančiais išvengti asmenimis, įdiegė i.SAF sistemą, dėl kurios pagerėjo PVM administravimas. Esame suinteresuoti skaidraus verslo sektoriaus plėtra, tad net jei per metus ar dvejus panaikinti šešėlinės ekonomikos neįmanoma, stengtis ir dirbti tikrai verta“, – įsitikinęs LVK prezidentas.

Šaltinis: LVK
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »