Vasaros olimpinėse žaidynėse – bekontakčiai atsiskaitymo būdai

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 8 d. pirmadienis

Į Brazilijoje, Rio De Žaneire, vykstančias vasaros olimpines žaidynes suvažiavo daugybė žiūrovų iš viso pasaulio. Olimpiniame kaimelyje jie gali išbandyti šiuolaikiškas atsiskaitymo priemones, kurias pasiūlė pagrindinė žaidynių rėmėja „Visa“, siekdama, kad dalyviai ir žiūrovai jaustųsi kuo patogiau.

NFC apyrankė

Dar praėjusių metų pabaigoje „Visa“ pristatė apyrankę su NFC mikroschema, kuri leidžia olimpiados dalyviams mostelėjus ranka atsiskaityti už prekes, paslaugas ir įėjimą į specialiąsias zonas.  

Pirštų atspaudai

Siekdama paspartinti finansines operacijas, „Visa“ sukūrė įrenginį, nuskaitantį pirštų atspaudus. Norint naudotis šia priemone, reikia iš anksto užregistruoti savo mokėjimo informaciją ir nuskenuotą pirštų atspaudą. Vėliau galima patogiai atsiskaityti tiesiog prilietus pirštą prie nuskaitymo įrenginio.

NFC žiedai

Vasaros olimpiadoje atsiskaityti galima ir naudojantis bekontakčiais žiedais su mikroschemomis. Jais naudotis itin saugu, nes duomenų apsaugai sustiprinti naudojama speciali duomenų skaitmenizavimo technologija. Žiedai neturi maitinimo elementų, jų nereikia įkrauti. Jie nebijo vandens ir veikia net 50 metrų gylyje. Tiesa, šiais žiedais olimpiadoje gali naudotis ne visi, o tik 45 „Visa“ atrinkti sportininkai, kuriems bendrovė juos padovanojo.

Išmanieji laikrodžiai

Šveicarijos laikrodžių gamintoja „Swatch“, bendradarbiaudama su „Visa“, išleido išmanųjį laikrodį su NFC lustu „Swatch Bellamy“, kuriuo taip pat galima atsiskaityti olimpinėse žaidynėse „Rio 2016“.

Bekontakčiai terminalai

Olimpiados prieigose ir viešajame transporte „Visa“ įrengė 4 tūkst. bekontakčių terminalų, per kuriuos galima atsiskaityti bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis, mobiliaisiais įrenginiais ir jau minėtomis apyrankėmis, išmaniaisiais laikrodžiais, žiedais.

Atsiskaitymas už transporto paslaugas

Rio de Žaneiro visuomeninio transporto operatorius „RioCard“ parūpino miesto gyventojams ir svečiams bekontakčių apyrankių, kuriomis galima atsiskaityti už važiavimą. Nuo 2003 m. miesto transporte naudojamos bekontaktės kortelės, o vasaros olimpinėms žaidynėms buvo įgyvendintas dar patogesnis atsiskaitymo būdas. Vandeniui atsparios apyrankės turi bekontaktes mikroschemas, sertifikuotas „Visa” ir „Mastercard“. Apyrankes pagamino kompanija „Gemalto“.

Šaltinis: mogu.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »