Vienoje atidarytas pirmasis pasaulyje bitkoinų bankas

Publikuota: 2017 m. vasario 14 d. antradienis

Austrijos sostinėje atidarytas pirmas pasaulyje specializuotas Bitkoinų bankas. Skelbiama, kad banko skyriuje klientai gali išsikeisti grynuosius pinigus į bitkoinus, taip pat sužinoti visą rūpimą informaciją apie skaitmeninę valiutą. Tiesa, į bitkoinus galima keisti tik eurus.   

Pirmąjį bitkoinų banką įkūrė vietinė pradedančioji įmonė „BitTrust“. Anot „BitTrust“ vykdomosios direktorės Magdalenos Isbrandt, pagrindinis skaitmeninės valiutos privalumas tas, kad naudojantis ja sandorius galima įgyvendinti be tarpininkų ir daug greičiau.

Kad gautų bitkoinų, banko klientas privalo turėti specialų adresą, susidedantį iš 27–34 simbolių eilutės. Į tokią virtualią pašto dėžutę nusiunčiama virtuali valiuta. Bitkoinų adresai neregistruojami, todėl finansinių operacijų procesas yra visiškai anonimiškas.

„Bitcoin Austria“ asociacijos vadovas Andreas Petersson teigia, kad būtent dėl anonimiškumo virtualioji valiuta yra pranašesnė už tradicines. „Atsiskaitydamas bitkoinais klientas jaučia privatumą ir saugumą. Niekas negauna jo bankinės kortelės duomenų“, – patikslina Andreas.

Pirmasis bitkoinams pritaikytas bankomatas Vienoje buvo įrengtas prieš trejus metus ir tapo gana populiarus. Šiuo metu Vienoje veikia daugiau nei 20 organizacijų, priimančių atsiskaitymą virtualiąja valiuta.

Praėjusių metų duomenimis, bitkoinas tapo viena iš stipriausių valiutų, kurios vertė per metus išaugo 126 proc., daugiausia dėl padidėjusios paklausos Kinijoje.

Šaltinis: banker.kz
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »