Vietoj banko skyriaus – savitarnos įrenginys

Publikuota: 2017 m. sausio 17 d. antradienis

Londono tyrimų bendrovės RBR (angl. Retail Banking Research) tyrimas rodo, kad per pastaruosius dvejus metus daugėjo bankomatų, įrengtų toli nuo bankų klientų aptarnavimo skyrių. Nutolusių bankomatų skaičius pasaulyje 2015 m. išaugo 51 proc.

Pagrindinė priežastis – sumažėjęs banko skyrius lankančių žmonių skaičius ir padidėjęs informacijos paieškos užklausų per internetą skaičius. Dėl to bankai uždaro vis daugiau filialų, o juos pakeičia bankomatais ar kitais moderniais savitarnos įrenginiais, kuriuos vertina kaip pigesnį alternatyvų bankų skyrių variantą.

Per pastaruosius dvejus metus buvo uždaryta daugiau nei tūkstantis įvairių bankų filialų. Neretai bankai nenori išlaikyti ar atidaryti skyrių kaimuose ir mažose gyvenvietėse, todėl ten visas finansines paslaugas žmones gali gauti tik per savitarnos įrenginį.

Patogų šiuolaikišką savitarnos sprendimą pernai pasiūlė ir bankinių technologijų bendrovė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2). Tai techninės ir programinės įrangos sprendimas „VTM.iQ“, kurį sudaro savitarnos terminalas „CuRiE“ ir automatinis seifas „CS 6060“ su grynųjų pinigų recirkuliacijos funkcija bei įdiegta specializuota programine įranga. Ši įranga visiškai atstoja banko skyrių, nes naudodamasis ja klientas gali ne tik atlikti visas bankines operacijas, bet ir per nuotolį pasikonsultuoti su banko darbuotoju, atsidaryti banke sąskaitą, netgi gauti banko kortelę ir pasiimti kreditą.

Šis BS/2 sprendimas jau sėkmingai veikia Azerbaidžano ir Kazachstano bankuose.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (111)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »